* 20η Αγωνιστική

* Νο Goal τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Η Ντεφένσα πέτυχε από 3 γκολ και στα τρία τελευταία εντός έδρας ματς με αντίπαλο τη Ροσάριο.

Δείτε τα Προγνωστικά Αργεντινής

ΝΤΕΦΕΝΣΑ Ι ΧΟΥΣΤΙΣΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σε τρομερό “φεγγάρι” η Ντεφένσα, την προηγούμενη Παρασκευή πέρασε νικηφόρα και από την έδρα της ντεφορμέ Ράσινγκ (1-2) με μία ακόμη πολύ καλή εμφάνιση και γρήγορη ανάπτυξη.

Με τρομερή αυτοπεποίθηση η ομάδα του Μπεκασέσε μετρά 5 νίκες και μία ισοπαλία (με ισοφάριση στο 93’) από το ξεκίνημα του Οκτώβρη και μπήκε για τα καλά στο κυνήγι μίας θέσης στο επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα. Είναι στο -1 από την 9η θέση στη συνολική βαθμολογία.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (1-2) επί της Ράσινγκ. Μπήκε καλύτερα στα πρώτα λεπτά η Ράσινγκ, έχασε δύο καλές ευκαιρίες, αλλά η συνέχεια του ημιχρόνου και του αγώνα άνηκε στη Ντεφένσα. Απώλεσε δύο τεράστιες ευκαιρίες για προβάδισμα πριν το ημίχρονο, ενώ δεν της δόθηκε και πέναλτι. Τελικά ο Μπου, από μοιραίος έγινε ωραίος στο 0-1 της Ντεφένσα (47’), ο Παρέδες έκανε το 0-2 τέσσερα λεπτά αργότερα. Μείωσε με πέναλτι στο 74’ η Ράσινγκ, δίχως να απειλήσει ουσιαστικά με ισοφάριση στο τέλος.

ΝΤΕΦΕΝΣΑ Ι ΧΟΥΣΤΙΣΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας (δες το στη Betshop)

* Goal/Goal τα 6/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΡΟΣΑΡΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το πλασματικό αήττητο σερί τεσσάρων αγώνων της Ροσάριο έλαβε τέλος την Κυριακή στην Σάντα Φε από την Ουνιόν (3-1). Με έλλειμμα ενέργειας η ομάδα του Κίλι Γκονσάλες, θα μπορούσε να διασυρθεί στο δεύτερο μέρος, αν οι γηπεδούχοι ήταν πιο εύστοχοι.

Είχε προηγηθεί η εντός έδρας μη πειστική νίκη (2-1) επί της ντεφορμέ Ράσινγκ, ενώ στο προηγούμενο εκτός αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1) με την Πλατένσε. Παλεύει και αυτή για μία θέση στο επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα, είναι ένα βαθμό πίσω από τη σημερινή της αντίπαλο στη συνολική βαθμολογία.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-1) από την Ουνιόν Σάντα Φε. Με το καλημέρα (1’) άνοιξε το σκορ η Ουνιόν με τον Ντιάλε, από λάθος απομάκρυνση αμυντικού. Εύκολα ήρθε και το 2-0 του Ματσούκα στο 25’. Με όμορφη κεφαλιά του Ρουμπέν μείωσε στο 31’ η Ροσάριο. Με δοκάρι της Ουνιόν (από κόρνερ) ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, ήταν πολύ πιο απειλητική, έχασε πολλές ευκαιρίες για να “καθαρίσει” τη νίκη, το έπραξε εντέλει στο 93’ με τον Γκαρσία σε αντεπίθεση.