ΝΤΑΝΦΕΡΜΛΙΝ

Παρουσίασε ένα σοβαρό πρόσωπο κόντρα στην ουραγό Μπρέχιν, με την Ντανφέρμλιν να φτάνει εύκολα στη νίκη με 0-3 την προηγούμενη αγωνιστική. Είχε τον απόλυτο έλεγχο, κόντρα σε μια Ντανφέρμλιν που δεν μπόρεσε να αντιδράσει και με τέρματα των Άσκροφτ (28’), ΜακΜάνους (55’) και Κλαρκ (70’) πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς. Δεύτερη σερί νίκη για το συγκρότημα του Τζόνστον, αλλά και πέμπτη στις έξι τελευταίες αγωνιστικές, μετράει μόλις μια ήττα φέτος στο ξεκίνημα. Σε εξαιρετική φόρμα η Ντανφέρμλιν που οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος, διαθέτοντας και την παραγωγικότερη επίθεση της κατηγορίας. Εκτός για ακόμη ένα παιχνίδι ο πρώτος σκόρερ Καρντλ, η επάνοδος του υπολογίζεται σε περίπου ένα μήνα.

Προηγούμενο ματς: Με 0-3 επικράτησε της Μπρέχιν η Ντανφέρμλιν την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: Over 2,5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια της (δες το στη Magicbet)

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΝΤΑΝΤΙ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Δυσκολεύτηκε αρκετά κόντρα στη Μόρτον, η Νταντί Γιουνάιτεντ κυνήγησε μέχρι το τέλος τη νίκη και κατάφερε στο τέλος να επικρατήσει με 2-1 της αντιπάλου της. Λίγα πράγματα από τις δυο ομάδες στο πρώτο μέρος που πήγαν ισόπαλες χωρίς τέρματα στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο η Νταντί μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο 65’ με τον Κίτινγκς, η Μόρτον όμως κατάφερε δέκα λεπτά αργότερα να φτάσει στην ισοφάριση. Η Νταντί δεν τα παράτησε και στο 83’ ο ΜακΝτόναλντ της χάρισε τους τρεις βαθμούς. Αποτέλεσμα ψυχολογίας για το συγκρότημα του ΜακΚίνον που επέστρεψε στις επιτυχίες έπειτα από τρεις αγωνιστικές. Συνολικά μετράει μόλις μια ήττα στο ξεκίνημα, ενώ βρίσκεται στο -2 από την κορυφή. Παιχνίδι αποδείξεων το σημερινό για την Νταντί που θα προσπαθήσει να μείνει όρθιο στη δυνατή έδρα της Ντανφέρμλιν.

Προηγούμενο ματς: Με 2-1 επικράτησε της Μόρτον η Νταντί την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: g/g τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.