17η αγωνιστική

*Αήττητη η Ντάλκουρντ σε τρία συνολικά εντός έδρας παιχνίδια με αντίπαλο τη Νόρμπι, έχοντας δυο νίκες και μια ισοπαλία.

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Νόρμπι – Ντάλκουρντ 1-0

ΝΤΑΛΚΟΥΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Εσκιλστούνα, για το πρωτάθλημα.

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Ντάλκουρντ, μετά και τη νίκη επί της Γιόνσεπινγκ (0-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από την Εσκιλστούνα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Δεν ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο, στάθηκε τυχερή για να αποφύγει τα χειρότερα, στο δεύτερο ισορρόπησε κάπως την κατάσταση, όμως καμία από τις δυο πλευρές δεν κατάφερε το κάτι παραπάνω. Παραμένει έτσι εντός της επικίνδυνης ζώνης. Ηττήθηκε στα τρία από τα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της, έχοντας και μια νίκη.

Ντάλκουρντ Στατιστικά

*No Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΟΡΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 από την Τρέλεμποργκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 (αυτ. 8′, 53′) και παρότι έφερε το ματς στα ίσα με τους Βέντε (πεν. 80′) και Σαβολάινεν (81′), εν τέλει δέχθηκε και τρίτο τέρμα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια η Νόρμπι, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε την Τρέλεμποργκ, από την οποία και ηττήθηκε με 2-3. Δεν είχε καλή απόδοση και βρέθηκε πίσω με την πλάτη στον τοίχο, ωστόσο έβγαλε πείσμα στη συνέχεια και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα. Προς το φινάλε πίεσε για την ανατροπή, όμως αντί να σκοράρει, δέχθηκε και τρίτο τέρμα στις καθυστερήσεις, για να μείνει με άδεια χέρια. Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική της ήττα, μετά και από εκείνη κόντρα στη Μπρομαποϊκάρνα (5-2 εκτός), οπότε και είναι στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη και την αποψινή της αντίπαλο. Ηττήθηκε στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της.