11η αγωνιστική

*No Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΤΑΛΚΟΥΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ήττα 1-3 από την Έστερσουντ, σε φιλικό. Παρότι προηγήθηκε στο 11′ με τον Βολφ, δυο λεπτά αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση και την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο (51′, 55′).

Ένα σερί τριών αγώνων χωρίς νίκη είχε η Ντάλκουρντ πριν από τη διακοπή, στο οποίο και μετρούσε δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την τελευταία αγωνιστική, είχε φιλοξενηθεί από την Έργκριτε, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3. Παρότι βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στο ημίχρονο, στην πορεία έβγαλε αντίδραση και έκανε προσωρινά την ανατροπή, πριν δεχθεί εν τέλει την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά. Διατηρείται έτσι χαμηλά στην κατάταξη, έχοντας δυο νίκες και τρεις ήττες μπροστά στο κοινό της. Όπως ανακοινώθηκε, νέος τεχνικό της είναι ο Αμίρ Αζραφσάν, ο οποίος θα κάνει ντεμπούτο σήμερα. Στη διακοπή, ηττήθηκε με 1-3 από την Έστερσουντ, σε φιλικό προετοιμασίας.

Ντάλκουρντ Στατιστικά

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΕΣΚΙΛΣΤΟΥΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Νίκη 2-0 επί της Σούντσβαλ, σε φιλικό. Προηγήθηκε στο μισάωρο με τον Αλσανάτι, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στο φινάλε με τον Σαμούν.

Αντιθέτως, η Εσκιλστούνα πήγε στη διακοπή με θετικό αποτέλεσμα. Για την ακρίβεια, η ομάδα του Τζαβάντ Αλ Γιεμπούρι υποδέχθηκε την Έστερσουντ, την οποία και συνέτριψε με 4-1. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, με την ίδια να είναι ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο και να έχει τον πλήρη έλεγχο. Κάπως έτσι, έβαλε τέλος στο σερί των τριών ηττών από Χάλμσταντ (2-1 εκτός), Νόρμπι (1-2 εντός) και Έρεμπρο (1-0 εκτός), οπότε και μοιράζεται την τέταρτη θέση με τη Σκέβντε. Από δυο νίκες και ήττες σε τέσσερις εξόδους. Απέκτησε τον 21χρονο μέσος της Χάκεν, Σαμίρ Μάαρουφ, ο οποίος θα ενταχθεί στην ομάδα στα μέσα του ερχόμενου μήνα.