12η αγωνιστική

* Over 2.5 τα 6/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΤΑΛΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-0) από την Σαντόνγκ. Ο Φελαϊνί (36’) άνοιξε το σκορ και ο Χουάνγκ (45+1’) το έκλεισε.

Σε ελεύθερη πτώση, κάθετα προς τον υποβιβασμό οδεύει η Νταλιάν, παρότι είναι πολύ νωρίς ακόμα στην σεζόν. Μετά τη νίκη της πρεμιέρας επί της νεοφερμένης στην κατηγορία Ναντόνγκ δεν έχει πανηγυρίσει ξανά και με την ήττα του προηγούμενου Σαββάτου έφτασε τις 5 διαδοχικές για να παραμείνει ουραγός.

Στην έδρα της Σαντόνγκ ήταν εκ προοιμίου μεγάλο αουτσάιντερ, κάτι που επιβεβαιώθηκε και στο χορτάρι. Πριν το ημίχρονο κρίθηκε ουσιαστικά η αναμέτρηση, ενώ έμεινε ξανά στο μηδέν, με τη δημιουργία της σε σταθερά χαμηλό επίπεδο.

Όλους τους πόντους στην CSL τους έχει κατακτήσει εντός έδρας, στα 5 φετινά ταξίδια της γνώρισε ισάριθμες ήττες.

ΝΤΑΛΙΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 7/9 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 8/10 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΜΠΕΪΖΙΝΓΚ ΓΚΟΥΟΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (4-3) επί της Γιατάι. Ο Λεονάρντο (22’) άνοιξε το σκορ για τη Γιατάι, αλλά πριν το ημίχρονο η Γκουοάν γύρισε το ματς με τον Σόουζα (29’ & 41’). Οι Λεονάρντο (49’) και Ταν (65’) έδωσαν έκαναν το 2-3 και η Γκουοάν πέτυχε νέα ανατροπή με Γιανγκ (66’) και Κανγκ (87’).

Χορταστικό, συναρπαστικό το παιχνίδι της προηγούμενης Παρασκευής για τους πρωτευουσιάνους. Ο τρόπος που εξελίχθηκε τους τόνωσε κι άλλο την ψυχολογία, αφού είχαν αντίδραση δις μέσα στο ματς για την 3η διαδοχική νίκη στο Πεκίνο.

Στο τελευταίο της ταξίδι γνώρισε η ίδια ήττα με ανατροπή από την Ζεζιάνγκ (2-1), ενώ συνολικά στην CSL έχει βγάλει μόλις ένα διπλό, αυτό στη Χενάν (0-1).

Ενθαρρυντικό σημάδι η καλή συνεργασία της μεσαίας γραμμής ανάμεσα στους έμπειρους Αντέμι και Σόουζα που αρχίζουν να βρίσκουν χημεία.