*2η αγωνιστική

*Πέντε σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ντάγκεναμ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Όλτρινχαμ, ισοφαρίζοντας στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Φιπς, έχοντας βρεθεί να χάνει από γκολ του Κον-Κλαρκ στο 79ο λεπτό, ενώ είχε χάσει ευκαιρία να προηγηθεί με δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο.

Μέτριο το ξεκίνημα της Ντάγκεναμ στη σεζόν, αφού έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Ολντρινχαμ, δίνοντας συνέχεια στις μέτριες εμφανίσεις των φιλικών της αγώνων.

Σίγουρα αν θέλει να διεκδικήσει την άνοδο, όπως έθεσαν σαν στόχο κάποιοι παίκτες της με δηλώσεις τους, θα πρέπει να βελτιωθεί αρκετά. Και σαφώς θα πρέπει να αρχίσει να εκμεταλλεύεται την έδρα της. Ειδικά σε αγώνες σαν τον σημερινό που είναι τουλάχιστον στα μέτρα της.

Ντάγκεναμ Στατιστικά

*5/9 over 2,5 στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της.

*5/9 αγώνες με 2-3 γκολ στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της.

ΣΑΟΥΘΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Σάουθεντ κέρδισε 4-0 εντός έδρας την Όλνταμ, ανοίγοντας το σκορ με τον Πάουελ στο όγδοο λεπτό, ενώ τα άλλα τρία γκολ τα πέτυχε αφού απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 57ο λεπτό, στο τελευταίο δεκάλεπτο, με τους Κόκερ (84’), Μούνεϊ (87’), Κάρντγουελ (96’).

Η Σάουθεντ ξεκίνησε κόντρα στις προβλέψεις με μία εντυπωσιακή νίκη με 4-0 εντός έδρας επί της Όλνταμ, ξεπερνώντας τα προβλήματα που έχει εκτός αγωνιστικού χώρου.

Ο τεχνικός της, Κέβιν Μάχερ, ξεκαθάρισε πως δεν πρόκειται να πάρουν τα “μυαλά τους αέρα” μετά την νίκη της πρεμιέρας και εστιάζουν ήδη μόνο στον σημερινό αγώνα.

Μαζί τους θα έχουν και 1.200 οπαδούς τους, που εξάντλησαν τα εισιτήρια που πήρε η ομάδα τους τέσσερις μέρες πριν τη διεξαγωγή του αγώνα!