*4η  αγωνιστική

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι έφερε 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Γκέιτσχεντ, αποφεύγοντας την ήττα με αυτογκόλ του Στόρεϊ δύο λεπτά πριν τη λήξη, έχοντας βρεθεί να χάνει από τέρμα του Αλαν στο 46ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Νοτς Κάουντι έφερε 1-1 εκτός έδρας κόντρα στην Γκέιτσχεντ, καταφέρνοντας να αποφύγει την πρώτη ήττα της σεζόν με ένα αυτογκόλ δύο λεπτά πριν λήξει το παιχνίδι! Αυτή πάντως ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία της, αμφότερες μακριά από το γήπεδο της, έχοντας κερδίσει τον πρώτο αγώνα που έπαιξε στην έδρα της.

Βέβαια η αλήθεια είναι πώς όλα τα παιχνίδια της μέχρι στιγμής ήταν απέναντι σε ομάδες που δεν θεωρούνται καλύτερες από αυτήν. Και το σημερινό παιχνίδι είναι σίγουρα το πιο δύσκολο τεστ που καλείται να ανταπεξέλθει ως τώρα.

Απών λόγω τραυματισμού αναμένεται να είναι ο αμυντικός Μπάλντγουιν.

Νοτς Κάουντι Στατιστικά

*Εχει δύο σερί G/G, 2/3 στο πρωτάθλημα.

*Εχει 2/3 over 2,5 στο πρωτάθλημα

ΤΣΕΣΤΕΡΦΙΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Τσέστερφιλντ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Ρέξαμ, σκοράροντας δύο γρήγορα γκολ με τους Κινγκ (10’), Μπανκς (23’), αντέχοντας στη συνέχεια ως το τέλος, στην αναμενόμενη πίεση της αντιπάλου της.

Η Τσέστερφιλντ κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την Ρέξαμ, σε ένα παιχνίδι που ήταν τεστ δυναμικότητας γι’ αυτήν, αφού αντιμετώπιζε την ομάδα με το μεγαλύτερο μπάτζετ στην κατηγορία και αυτήν που θεωρείται «καυτό» φαβορί για τον τίτλο και την απευθείας άνοδο. Και κατάφερε να την κερδίσει, σχετικά άνετα κιόλας.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, αμφότερες στο γήπεδό της, χωρίς να δεχθεί γκολ, όμως έχει φέρει μία ισοπαλία εκτός στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, αυτή που της στερεί και τη δυνατότητα να είναι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μόνη της.

Απουσιάζουν λόγω τραυματισμών οι Ογιελέκε (ΜΕ), Ρόου (ΕΠ), Μίλερ (ΑΜ), Κούπερ (ΜΕ) που έχασαν και τα προηγούμενα παιχνίδια.