3η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΟΡΘΑΜΠΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Γουίγκαν με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Χόσκινς στο 24’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χιούτζες στο 72’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ΜακΜάναμαν στο 79’.

Πάλεψε η Νορθάμπτον, αλλά δεν μπόρεσε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Γουίγκαν. Πήρε κεφάλι στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη πιέστηκε έντονα από τους γηπεδούχους, οι οποίοι το ανέτρεψαν.

Δεν έχει εκκινήσει καθόλου καλά τη σεζόν και ψάχνει την πρώτη της νίκη. Η ήττα της πρεμιέρας της έριξε την ψυχολογία, ενώ η ανατροπή στο ματς του Σαββάτου ήταν ένα ακόμα «χτύπημα». Δεν είναι σταθερή αμυντικά και αυτό το έχει «πληρώσει» απόλυτα μέχρι στιγμής, ενώ παράλληλα μεσοεπιθετικά δυσκολεύεται να βρει δίχτυα.

Νορθάμπτον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΙΝΚΟΛΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Γουίκομπ, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Φερτσάιλντ στο 68’ και το 2-0 ο Μπίσοπ στο 73’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μαντρόιου στο 85’.

Δεύτερη σερί νίκη για τη Λίνκολν. Ήταν δημιουργική και ταυτόχρονα αποτελεσματική στη τελική της προσπάθεια, σκοράροντας με άνεση. Κανένα πρόβλημα αμυντικά, αφού οι φιλοξενούμενοι δεν την απείλησαν σε καμία περίπτωση.

Έχει ψυχολογία ύστερα από τα συνεχόμενα νικηφόρα αποτελέσματα, ενώ μεσοεπιθετικά είναι τρομερά αποτελεσματική, σκοράροντας με άνεση. Κράτησε το μηδέν στα δύο τελευταία παιχνίδια της, δείχνοντας βελτίωση και σε αυτόν τον τομέα. Σήμερα βρίσκει μπροστά της τη νεοφώτιστη Νορθάμπτον και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές της αδυναμίες, ώστε να φύγει με το επιθυμητό αποτέλεσμα.