*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σάντερλαντ-Νόργουιτς 0-1.

ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μίλγουολ με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μπράντσο στο 20’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σόρενσεν στο 38’ και δέχθηκαν την ανατροπή από το αυτογκόλ του Μπράντσο στο 55’. Το 1-3 πέτυχε ο Σάρα στο 65’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φλέμινγκ στο 83’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για τη Νόργουιτς. Παρά το γεγονός ότι μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ, στη συνέχεια εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ανατρέποντας το εις βάρος της σκορ. Στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια αμυντικά, δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να μειώσουν, χωρίς όμως να μπορέσουν να πάρουν κάποιον βαθμό στη συνέχεια.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, παραμένοντας εντός εξάδας. Ανεβασμένη αυτή την περίοδο, έχει δείξει βελτίωση στο παιχνίδι της και σήμερα είναι υποχρεωμένη να πάρει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Σίγουρα δεν θα είναι εύκολο το έργο της, καθώς η αντίπαλός της είναι ιδιαίτερα μαχητική, παρ’ όλα αυτά είναι τρομερά αποτελεσματική στο επιθετικό της κομμάτι, με αποτέλεσμα να καλύπτει τις αστάθειες που βγάζει αμυντικά.

Νόργουιτς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Στόουκ με σκορ 1-5, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Λορέντ στο 41’, ενώ στη συνέχεια διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κάμπελ στο 53’. Το 0-3 πέτυχε με δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Κάμπελ στο 57’, ενώ το 1-3 έκανε ο Πρίτσαρντ στο 62’. Το 1-4 ο Γκέιλ στο 68’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ίδιος στο 76’.

Τρίτη σερί ήττα για τη Σάντερλαντ με μια πολύ κακή εμφάνιση. Τραγική αμυντικά, είχε πολλά κενά, τα οποία εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη το ματς απέκτησε γρήγορο ρυθμό, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν το ένα γκολ μετά το άλλο, όντας τρομερά αποτελεσματικοί. Το μόνο που κατάφερε εκείνη ήταν να μειώσει στο σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα, αφήνοντας πίσω τη βαριά ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής. Δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, ενώ αναμένεται να δυσκολευτεί ιδιαίτερα στο σημερινό ματς, αφού αντιμετωπίζει μια από τις πιο δυνατές ομάδες του πρωταθλήματος. Μακριά από το γήπεδό της έχει αποδείξει πως είναι ιδιαίτερα επικίνδυνη στην επιθετική της γραμμή, σκοράροντας σε πολλές από αυτές, αλλά παράλληλα είναι τρομερά ασταθής αμυντικά, κάτι το οποίο της έχει κοστίσει σημαντικούς βαθμούς.