*8η αγωνιστική

*Οι τέσσερις τελευταίοι μεταξύ τους αγώνες είχαν 2-3 γκολ.

ΝΙΟΥΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Η Νιούπορτ έχασε με 4-1 εκτός έδρας από την Κρόουλι αν και ισοφάρισε σύντομα, με τον Μπογκλ στο 10’, το γκολ που δέχθηκε από τον Τσουρέλα μόλις στο πέμπτο λεπτό. Δεν είχε απάντηση στα τρία γκολ που δέχθηκε στο δεύτερο ημίχρονο από τους Κάμπελ (54’, 67’), Γκλάντγουιν (79’).

Η Νιούπορτ ηττήθηκε με το “βαρύ” 4-1 εκτός έδρας από την Κρόουλι, πρώτη της ήττα έπειτα από τέσσερις αγώνες και δύο σερί ισοπαλίες σε αυτούς.

Στο γήπεδό της παραμένει αήττητη μέχρι στιγμής, αν και έχει δύο σερί ισοπαλίες μετά από τρεις σερί νίκες.

Δεδομένου πώς είναι οριακά στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, η πορεία της ως τώρα στο πρωτάθλημα μπορεί να θεωρηθεί μέτρια.

Πάντως είναι κοντά στην αγορά της ομάδας ο Τζένκινς, πρώην ιδιοκτήτης της Σουόνσι, κάτι για το οποίο θα ψηφίσουν οι οπαδοί της ομάδας που ελέγχουν το πλειοψηφικό πακέτο των μετοχών τους.

Νιούπορτ Στατιστικά

*8/9 over 2,5 στη σεζόν, 4/5 εντός έδρας.

*4/5 G/G εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΠΑΡΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Μπάροου έχασε 0-2 εντός έδρας από την Μπλάκπουλ, με τέρματα του Κάρεϊ στο 44’ και του Κουάσι στο 85ο λεπτό.

Η Μπάροου έχει να αγωνιστεί δύο εβδομάδες περίπου, αφού αναβλήθηκε το παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής. Στον τελευταίο της αγώνα έχασε με 0-2 εντός έδρας από την Μπλάκπουλ για το Λιγκ Τρόφι.

Αυτή ήταν μόλις η τρίτη της ήττα στη σεζόν, ενώ κέρδισε το πιο πρόσφατο παιχνίδι που έδωσε μακριά από την έδρα της, έχοντας δύο νίκες εκτός στο πρωτάθλημα.

Πάντως είναι σχετικά ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, δεδομένου πώς έχει και έναν αγώνα λιγότερο.