31η αγωνιστική

*Η Χάβρη επικράτησε στα 4/5 τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Νιμ, έχοντας και μια ήττα.

*Στον πρώτο γύρο: Χάβρη – Νιμ 3-1

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΝΙΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Αμιάν, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 49ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες η Νιμ, μετά και το εντός 4-0 επί της Ανεσί. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φρεντερίκ Μπομπάρ φιλοξενήθηκε από την Αμιάν, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Σε ένα αρκετά ανοιχτό παιχνίδι με αρκετές ευκαιρίες, αλλά ελάχιστες αξιόλογες και από τις δυο πλευρές, βρέθηκε πίσω στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς να έχει απάντηση στη συνέχεια.

Διατηρείται έτσι εντός της ζώνης του υποβιβασμού, ούσα σε ισοβαθμία με τη Ντιζόν, στο -4 από τις θέσεις παραμονής. Επικράτησε και στα δυο πιο πρόσφατα εντός της, κρατώντας και ανέπαφη την εστία της. Αρκετές οι απουσίες που αντιμετωπίζει για ακόμη μια φορά.

Νιμ Στατιστικά

*No Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΧΑΒΡΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Γκινγκάμπ, για το πρωτάθλημα.

Από ένα αήττητο σερί 28 αγώνων προέρχεται στο πρωτάθλημα η Χάβρη, στο οποίο και μετράει 16 νίκες και δώδεκα ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λούκα Έλσνερ υποδέχθηκε τη Γκινγκάμπ, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, αλλά παρά τις ευκαιρίες της ήταν αρκετά άστοχη στην τελική προσπάθεια και δεν κατάφερε το κάτι παραπάνω.

Αυτή ήταν και η τρίτη της ισοπαλία στις τέσσερις τελευταίες στροφές (1-3-0), διατηρείται σταθερά στην κορυφή, βλέποντας Μπορντό να μειώνει στους πέντε τη μεταξύ τους διαφορά. Από επτά διπλά και ισοπαλίες στις τελευταίες εξόδους της. Εκτίει τιμωρία ο Κριστοφέρ Οπερί, που συμπλήρωσε κάρτες.