*23η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας – Ναούτικο 1-2

*Η τελευταία φορά που κέρδισε η Ναούτικο εντός την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας ήταν το 2006, με 3-2. Από τότε την έχει υποδεχθεί έξι φορές, έχοντας τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες.

ΝΑΟΥΤΙΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ναούτικο έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Οπεράριο, δεχόμενη το γκολ από τον Λεονάρντο Καλίλ στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, σε ένα παιχνίδι που δεν είχε πολλές φάσεις για τις δύο ομάδες.

Η Ναούτικο έχασε και από την Οπεράριο με 1-0 εκτός έδρας, με τέρμα στο τελευταίο λεπτό και ενώ ήταν κοντά στο να πάρει έναν βαθμό τουλάχιστον, χωρίς να αξίζει και κάτι περισσότερο. Αντ’ αυτού, γνώρισε έκτη συνεχόμενη ήττα, με τις δύο να είναι στο γήπεδό της, εκεί που έχει πετύχει και την τελευταία της νίκη, αν και ακόμη αναζητεί την πρώτη από τότε που ανέλαβε ο Ελάνο, ο οποίος έχει 3/3 ήττες στον πάγκο της. Πάντως τελευταία φορά που γνώρισε έξι σερί ήττες, το 2017, η ομάδα υποβιβάστηκε!

Πλέον όχι απλά είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, είναι η ουραγός της κατηγορίας, έχοντας τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας και έμεινε λίγο πίσω, στο -6 για την ακρίβεια, από μία θέση παραμονής!

Εξακολουθεί να έχει πάρα πολλά προβλήματα απουσιών, με τραυματίες τους Λέο Πάσος (ΕΠ), Ερέντα (ΑΜ), Μπράιαν (ΑΜ), Μπρούνο Φερέιρα (ΤΕ), Νασιμέντο (ΜΕ), Ντζαβάν (ΜΕ), Ρίτσαρντ Φράνκο (ΜΕ).

Ναούτικο Στατιστικά

*Εχει 8/11 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει εφτά σερί G/G εντός έδρας στο πρωτάθλημα, 8/10 συνολικά.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας έφερε 1-1 εντός έδρας με την Πόντε Πρέτα, ανοίγοντας το σκορ με τον Νεγκουέμπα στο 7’, δεχόμενη την ισοφάριση από στατική φάση, από τον Ματέους Σίλβα στο 14’, χάνοντας στη συνέχεια κάποιες ευκαιρίες να πάρει τη νίκη, μία πολύ μεγάλη λίγα λεπτά πριν τη λήξη.

Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Πόντε Πρέτα, έβδομη στους 15 τελευταίους αγώνες που έχει χάσει μόνο από τις πολύ δυνατές Κρουζέιρο, Βάσκο Ντα Γκάμα, μακριά από το γήπεδό της.

Επεσε στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 12η θέση, αλλά με τον σημερινό αγώνα που έχει λιγότερο, ούσα σε σημαντική απόσταση ασφαλείας, στο +6 συγκεκριμένα, από τη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ είναι αρκετά πίσω, στο -10 για την ακρίβεια από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν άνοδο.

Τραυματίας και απών εδώ και καιρό είναι ο επιθετικός Μαϊκόν Ντόουγκλας, ενώ κάποιες ενοχλήσεις έχει και ο αμυντικός Τζιλβάν που μάλλον θα απουσιάσει, αλλά δεν έχει κάποιο άλλο πρόβλημα.