*29η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Οπεράριο – Μπραζίλ Ντε Πελότας 2-1

*Η Οπεράριο δεν έχει κερδίσει σε αυτό το γήπεδο σε δύο επισκέψεις στο παρελθόν, με αμφότερες τις αναμετρήσεις να λήγουν under 2,5.

ΜΠΡΑΖΙΛ ΝΤΕ ΠΕΛΟΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπραζίλ Ντε Πελότας ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Κρουζέιρο, σε έναν αγώνα που ήταν σαν να μην κατέβηκε, τουλάχιστον στο επιθετικό κομμάτι. Αυτή ήταν η πέμπτη συνεχόμενη ήττα της, ενώ έχει 11 συνολικά στους 16 τελευταίους αγώνες της. Τουλάχιστον την τελευταία της νίκη την έχει πετύχει στο γήπεδό της, εκεί που παίζει απόψε.

Είναι πάντα ουραγός, με τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, στο -16 από τις θέσεις παραμονής και έχοντας απομείνει πλέον 10 αγωνιστικές για το τέλος του πρωταθλήματος, μόνο σε θαύμα ελπίζει για την παραμονή της στην κατηγορία.

Και μέσα σε έναν κυκεώνα προβλημάτων, οικονομικών και αγωνιστικών, παραιτήθηκε και ο πρόεδρος της, αν και ήταν κάτι αναμενόμενο και προβλεπόμενο, έχοντας και σημαντικά θέματα υγείας.

Εκτός των τραυματιών Ματέους Νογκουέιρα (ΤΕ), Ντιέγκο Γκόμες (ΜΕ), δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα, αφού ο Αρθουρ (ΑΜ) επιστρέφει, χάνοντας τον προηγούμενο αγώνα ως δανεικός από την Κρουζέιρο και ο Μπρούνο Ματίας (ΜΕ) εξέτισε την ποινή του.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπραζίλ Ντε Πελότας έχασε με 2-0 εκτός έδρας από την Κρουζέιρο, σε έναν αγώνα που δεν έκανε ούτε φάση (!), ενώ δέχθηκε τρία γκολ, εκ των οποίων μέτρησαν τα δύο, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, από τους Βιτόρ Λέκε (40’), Τιάγκο (45’+).

Μπραζίλ ντε Πελότας Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί N/G μαζί με under 2,5 (δες το στην bet365)

*Εχει 10/13 under 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

* Οι οκτώ από τους 13 εντός έδρας αγώνες της στο εθνικό πρωτάθλημα έχουν λήξει Χ στο ημίχρονο

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΟΠΕΡΑΡΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Οπεράριο ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Ναούτικο, αν και άξιζε κάτι καλύτερο, αφού ουσιαστικά χάρισε τη νίκη στην αντίπαλο της, λόγω κάποιων αστείων λαθών και χάνοντας ευκαιρίες να «καθαρίσει» το παιχνίδι. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη ήττα της, έκτη στα οκτώ τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει! Και ειδικά μακριά από την έδρα της δεν έχει νίκη εδώ και έξι αγώνες, με τρεις ισοπαλίες.

Πλέον αρχίζει να πλησιάζει επικίνδυνα τη ζώνη του υποβιβασμού, αφού αυτή τη στιγμή είναι στο +4 από αυτήν, αρκετά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα.

Τραυματίες είναι οι μέσοι Ζιν Κάρλος, Μπαστός, Λεαντρίνιο, Πέντρο Κεν, Ραφαέλ Χοράο με τους τρεις πρώτους να μην παίζουν ξανά φέτος, αλλά και οι αμυντικοί Μπονφίμ, Λούκας Μέντες, Ροντόλφο και ο γκολκίπερ Σιμάο. Επιστρέφει από τιμωρία ο Φάμπιο Αλεμάο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Οπεράριο έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Ναούτικο, ανοίγοντας το σκορ με τον Σίλβα στο 26ο λεπτό, χάνοντας πάρα πολλές ευκαιρίες να «καθαρίσει» το παιχνίδι, είχε και δοκάρι, αλλά ισοφαρίστηκε από πέναλτι του Βινίσιους στο 85’ και στο επόμενο λεπτό δέχθηκε και δεύτερο τέρμα από τον Κάιο Ντάντας.