*37η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μποταφόγκο – Μπραζίλ Ντε Πελότας 1-0

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους σε αυτό το γήπεδο.

ΜΠΡΑΖΙΛ ΝΤΕ ΠΕΛΟΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπραζίλ Ντε Πελότας έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Κοριτίμπα, με τον τρόπο που δέχθηκε το δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις, να δείχνει πώς μάλλον δεν είναι διατεθειμένη να κάνει «κηδεία» σε κάποια αντίπαλο, τουλάχιστον εκτός έδρας! Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη ήττα της, ενώ έχει υποβιβαστεί και μαθηματικά εδώ και αρκετό καιρό, παίζει μόνο για το γόητρο, αφού θα πέσει ως ουραγός, έχοντας και τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.

Και σαν να μην της έφταναν τα αγωνιστικά, καλείται να πληρώσει και πρόστιμο για ρατσιστική επίθεση οπαδού της σε παίκτη της Μπρούσκε, σε παιχνίδι που έγινε τέλη Σεπτέμβρη στο γήπεδό της. Και η γκαντεμιά της ομάδας αυτή την εποχή συμπληρώνεται με την είδηση πώς ένα ζευγάρι οπαδών της που έκανε τον γύρο της Βραζιλίας με μοτοσικλέτα και φορώντας φανέλα της αγαπημένης τους ομάδας, βάζοντας φωτογραφίες στα κοινωνικά δίκτυα, είχε ατύχημα με τη μηχανή, με τον άντρα να πεθαίνει και την κοπέλα του να χαροπαλεύει!

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπραζίλ Ντε Πελότας έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Κοριτίμπα, με γκολ που δέχθηκε από τον Λέο Γκαμάλιο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων! Βέβαια γλίτωσε δύο φορές από τα δοκάρια της στο πρώτο ημίχρονο, ήταν ανύπαρκτη επιθετικά και απλά ισοφάρισε με ένα πέναλτι από το πουθενά, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ερισον στο 82’, έχοντας βρεθεί να χάνει από τέρμα του Γουαγκίνιο στο 55ο λεπτό.

Μπραζίλ Ντε Πελότας Στατιστικά

*Εχει 5/7 over 2,5 στα τελευταία της παιχνίδια (δες το στην bet365)

*Εχει 13/18 under 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μποταφόγκο κέρδισε με 2-1 εντός έδρας την Οπεράριο και σε συνδυασμό και με τα υπόλοιπα αποτελέσματα εξασφάλισε και μαθηματικά την επιστροφή της στην κορυφαία κατηγορία άμεσα μετά τον περσινό υποβιβασμό της. Αυτή ήταν η πέμπτη της νίκη στα οκτώ τελευταία παιχνίδια που είναι αήττητη, αν και μακριά από το γήπεδο της έχει τέσσερις ισοπαλίες και μία μόλις νίκη στους πέντε τελευταίους αγώνες, με τη νίκη μάλιστα να είναι στην πόλη της, επί της Βάσκο Ντα Γκάμα στο ντέρμπι.

Στόχος της πλέον η διατήρηση της πρώτης θέσης, στην οποία βρίσκεται, στο +2 από την δεύτερη Κοριτίμπα, έχοντας την καλύτερη άμυνα και επίθεση του πρωταθλήματος, ώστε να κατακτήσει και τον τίτλο της κατηγορίας.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Καβαλιέρι (ΤΕ), Ζόναθαν (ΑΜ), Ρομίλντο (ΜΕ), Ούγκο (ΑΜ) με τον τελευταίο να χάνει το υπόλοιπο της σεζόν, ενώ κάποιες ενοχλήσεις έχουν και οι βασικότατοι Πέντρο Κάστρο (ΜΕ), Τσάι (ΕΠ) που μάλλον βαρέθηκαν να ταξιδέψουν με την αποστολή σε έναν αγώνα – αγγαρεία.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μποταφόγκο τα βρήκε «σκούρα» απέναντι στην Οπεράριο, αφού βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Φαμπιάνο στο 62’. Αλλά ο Πέντρο Κάστρο στο 74’ ισοφάρισε και ο Ναβάρο στο 82’ της χάρισε τη νίκη με 2-1, σε ένα παιχνίδι που δεν είχε πολλές φάσεις και συγκινήσεις.