*23η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας – Μπραζίλ Ντε Πελότας 1-0

*Και οι τέσσερις μεταξύ τους αγώνες στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο έχουν λήξει under 2,5 μαζί με N/G.

Μπραζίλ Ντε Πελότας – Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας στην Bet365

ΜΠΡΑΖΙΛ ΝΤΕ ΠΕΛΟΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπραζίλ Ντε Πελότας έγινε μόλις η δεύτερη ομάδα φέτος στο πρωτάθλημα που έχασε από την ουραγό Οέστε, με 2-1 εκτός έδρας. Πάντως στο γήπεδό της έχει χάσει μόνο από την πρωτοπόρο Σαπεκοένσε, αν και έχει έξι ισοπαλίες σε 10 αγώνες. Γενικά έχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, 11 συνολικά.

Παραμένει πάντα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, αλλά είναι σε μία μικρή απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβιβασμού, στο +6 για την ακρίβεια.

Θα λείψει πάλι ο τραυματίας μέσος Γκέγκε, ενώ πιο πρόσφατα χτύπησε και ο μέσος Πάμπλο, με τη συμμετοχή του απόψε να είναι αμφίβολη, ενώ τιμωρημένος είναι ο Σόουζα (ΜΕ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπραζίλ Ντε Πελότας έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Οέστε, πληρώνοντας το κακό της πρώτο ημίχρονο, όταν δέχθηκε και τα δύο γκολ από τους Αλεξ Ρουάν (6’ αυτ.), Πεντράο (27’), ενώ θα μπορούσε να δεχθεί και περισσότερα τέρματα. Και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Ντελατόρε στο 85ο λεπτό.

Μπραζίλ Ντε Πελότας Στατιστικά

*Εχει τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ (bet365 παίξε νόμιμα)

*Εχει 8/10 under 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας κέρδισε και την Ναούτικο με 2-1 εντός έδρας, πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη, έστω και αν κέρδισε δύο ομάδες οι οποίες ήταν εντός ζώνης υποβιβασμού! Μακριά από το γήπεδο της έχει μόνο τρεις νίκες στους 12 αγώνες που έχει δώσει φέτος στο εθνικό πρωτάθλημα.

Είναι πάντα στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, χωρίς να είναι πολύ μακριά από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου, ούσα στο -5 από αυτή.

Ο προπονητής της, Ραμόν Μενέζες, ήταν ικανοποιημένος από την βελτίωση που παρουσιάζει η ομάδα του, ενώ χαρακτήρισε αρκετά δύσκολη τη σημερινή αναμέτρηση για την ομάδα του, σε μία δύσκολη έδρα.

Εκτός λοιπόν από τους μακροχρόνια τραυματίες Ραφαέλ Λονγκίν (ΜΕ), Ερικ (ΕΠ), χτύπησε και θα λείψει ο επιθετικός Ντανιέλ Αμορίμ. Επιστρέφουν από τιμωρία οι Ζατόμπα (ΜΕ), Ραμόν Σόουζα (ΕΠ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Ναούτικο δίκαια και πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Ανοιξε το σκορ σε κρίσιμο χρονικό σημείο, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, με τέρμα του Πάμπλο Ντιέγκο, ενώ το δεύτερο γκολ το πέτυχε με ένα άπιαστο σουτ του Λουίντι στο 63ο λεπτό. Και απλά δέχθηκε ένα τέρμα από τον Αλβάρο στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης, χωρίς να κινδυνεύσει ιδιαίτερα κάποια άλλη στιγμή στον αγώνα.