*3η αγωνιστική

*Τα μισά τους παιχνίδια στο παρελθόν έχουν λήξει ισόπαλα, τέσσερα από τα εφτά που έχουν δώσει σε αυτό το γήπεδο.

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Χάλιφαξ, με δύο γκολ που πέτυχε μέσα σε εννιά λεπτά στο δεύτερο μισό του αγώνα, από τους Άπια (54’), Φάιφιλντ (62’).

Η Μπόρεχαμ Γουντ έχει ξεκινήσει σχετικά καλά τη νέα σεζόν, αφού μετά την ισοπαλία εκτός έδρας στην πρεμιέρα, κέρδισε και την Χάλιφαξ με 2-0 εντός έδρας στο δεύτερο παιχνίδι της. Βέβαια το αποτέλεσμα της πρώτης αγωνιστικής εξακολουθεί να αποτελεί ορόσημο, αφού έχανε με 2-0 και από ήττα, κατέληξε να πάρει και έναν βαθμό!

Αγωνίζεται σήμερα, έπειτα από απόφαση του ιδιοκτήτη, καθώς ανακοίνωσε απο την αρχή της σεζόν πώς όποτε υπάρχει μεσοβδόμαδο παιχνίδι, θα αγωνίζεται Τετάρτη αντί για Τρίτη!

Ο προπονητής της, Λουκ Γκάραρντ, είπε ότι αυτό τους βοηθάει σε σχέση με την αποθεραπεία μετά τον τελευταίο αγώνα, αλλά δεν ξέρει πως θα τους επηρεάσει για το επόμενο παιχνίδι, αυτό θα μπορεί να το απαντήσει μετά τον ερχόμενο αγώνα.

Μπόρεχαμ Γουντ Στατιστικά

*1/2 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*1/2 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Έμπσφλιτ, πετυχαίνοντας δύο τέρματα με τον Γουόρμπερτον, ένα σε κάθε ημίχρονο (39’, 52’). Άντεξε μέχρι το τέλος, αν και δέχθηκε ένα γκολ από τον Καντλ στο 72’.

Η Σόλιχαλ Μουρς δείχνει από το ξεκίνημα της φετινής αγωνιστικής περιόδου πως είναι αποφασισμένη να αφήσει πίσω την κακή περσινή χρονιά και να επανέλθει στην καλή προηγούμενη, όπου είχε τερματίσει στην τρίτη θέση.

Κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ, πετυχαίνοντας και αυτή την πρώτη της φετινή νίκη, παραμένοντας αήττητη στο ξεκίνημα της σεζόν, μετά την ισοπαλία της πρεμιέρας, που και γι’ αυτήν ήρθε με γκολ στις καθυστερήσεις!