4η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΟΛΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο την Πορτ Βέιλ, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Σάντος στο 37’, το σκορ παρέμεινε ίδιο μέχρι το τελικό σφύριγμα.

Θετικό θεωρείται το αποτέλεσμα που απέσπασε η Μπόλτον, καθώς έμεινε από το πρώτο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, δυσκολεύοντας τα πράγματα στη συνέχεια. Δέχθηκε έντονη πίεση, όμως κατάφερε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους, έχοντας παράλληλα και ως σύμμαχο την αστοχία που είχαν στη τελική προσπάθεια. Επιθετικά προσπάθησε να βρει χώρους για να απειλήσει, το κατάφερε σε ελάχιστες περιπτώσεις, αλλά βρήκε μπροστά της μια καλά οργανωμένη άμυνα την οποία δεν μπόρεσε να διαπεράσει.

Επιστροφή στις εντός έδρας αναμετρήσεις για εκείνη και θέλει ιδανικά να διατηρήσει το αήττητο σερί της. Δείχνει να είναι σε πολύ καλή κατάσταση, μοιάζει να έχει βρει σε γενικές γραμμές καλό αγωνιστικό ρυθμό, ενώ σκοράρει με σχετική ευκολία στις περισσότερες αναμετρήσεις της. Δύο θα είναι οι απόντες για το σημερινό παιχνίδι, ο Σάντος και ο Τόμασον, οι οποίοι έχουν δεχθεί κόκκινη κάρτα.

Μπόλτον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΟΡΚΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Φλίτγουντ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γκναχούα στο 32’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Άντριου στο 83’.

Αρκετά καλό ματς από πλευράς Μόρκαμ, είχε ευκαιρίες και κατάφερε να προηγηθεί με μία από αυτές στο πρώτο μέρος. Παρ’ όλα αυτά, η πίεση που δέχθηκε στην επανάληψη από τους γηπεδούχους ήταν ασφυκτική, με αποτέλεσμα να υποκύψει στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς.

Βγάζει μετριότητα στις εμφανίσεις της, δεν σκοράρει με ευκολία, καθώς έχει βρει δίχτυα μόλις μία φορά στις τρεις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος. Δυσκολεύεται ανέκαθεν στις εξόδους της και αυτό δεν αναμένεται να αλλάξει σήμερα, ειδικά κάτω από την ασφυκτική πίεση που συνηθίζουν να ασκούν οι γηπεδούχοι. Θετικό για εκείνη το γεγονός ότι δεν έχει καμία απουσία.