7η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ρόδεραμ, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Γουντ στο 28’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο ίδιος στο 71’.

Δεύτερη σερί ήττα για τη Μπέρμιγχαμ με μία ακόμα κακή εμφάνιση. Σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο ήταν η εικόνα της στο πρώτο μέρος, καθώς δεν κατάφερε να βγει ποτέ από το δικό της μισό του γηπέδου, δεχόμενη ασφυκτική πίεση από τους γηπεδούχους, οι οποίοι πήραν και κεφάλι στο σκορ. Στην επανάληψη προσπάθησε να ισορροπήσει τα πράγματα, αλλά δεν μπόρεσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, ενώ παράλληλα οι κενοί χώροι που άφησε δεν έμειναν ανεκμετάλλευτοι, με αποτέλεσμα να δεχθεί κι άλλο γκολ.

Αντίδραση ψάχνει μετά το σερί αρνητικών αποτελεσμάτων. Δεν πείθει σε καμία περίπτωση με την εικόνα της, είναι πολύ ασταθής αμυντικά, ενώ δεν έχει καταφέρει να βρει δίχτυα στις τελευταίες δύο αναμετρήσεις της. Εντός έδρας είναι πιο ανταγωνιστική, συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα, όμως δεν έχει διατηρήσει μέχρι στιγμής ανέπαφη την εστία της, κάτι που της έχει στοιχίσει αρκετούς βαθμούς. Δυσκολεύουν ακόμα περισσότερο οι απουσίες της, καθώς δεν θα έχει στη διάθεσή της τους τραυματίες Ντιν και Γκορντον, ενώ δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι Γιούτκιεβιτς και Πλατσέτα, καθώς ο πρώτος είναι τιμωρημένος, ενώ ο δεύτερος ανήκει στη Νόργουιτς.

Μπέρμιγχαμ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Σάντερλαντ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Σάρτζεντ στο 76’.

«Επαγγελματική» νίκη για τη Νόργουιτς κόντρα στη σκληροτράχηλη Σάντερλαντ. Πολύ έντονη η πίεση που δέχθηκε στο πρώτο μέρος, κατάφερε παρ’ όλα αυτά να κρατήσει μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους, διατηρώντας για πρώτη φορά εκτός έδρας το μηδέν παθητικό. Δεν απείλησε σε μεγάλο βαθμό την αντίπαλη εστία σε κανένα από τα δύο ημίχρονα, όμως στο δεύτερο ήταν πιο αποτελεσματική, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ λίγο πριν το τελευταίο δεκάλεπτο του ματς.

Ανεβασμένη τόσο αγωνιστικά όσο και ψυχολογικά το τελευταίο διάστημα. Άφησε εύκολα πίσω της τον αποκλεισμό από το Λιγκ Καπ και έδειξε απόλυτη προσήλωση την προηγούμενη αγωνιστική. Δεύτερο σερί εκτός έδρας παιχνίδι για εκείνη, θέλει ιδανικά να κάνει το δύο στα δύο και με βάση την εικόνα της αντιπάλου της έχει αρκετές πιθανότητες να το πετύχει. Σημαντικό είναι να προσέξει την αμυντική της προσέγγιση, καθώς σε πολλές περιπτώσεις έχει δείξει αστάθειες τη φετινή σεζόν και έχει βρεθεί σε δύσκολη θέση εξαιτίας αυτών. Χωρίς τους τραυματίες Γιαννούλη, ΜακΚόλλουμ, Χάιντεν και Σόρενσεν θα βρίσκεται στο σημερινό ματς.