20η αγωνιστική

*Μετρούν 5 διαδοχικά παιχνίδια με goal/goal ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Ά Γύρος: Οστάνδη – Μπέιρσχοτ 3-1

ΜΠΕΪΡΣΧΟΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπ έιρσχοτ πέρασε εκ νέου σε κακή περίοδο αγωνιστικά, καθώς δεν έχει σημειώσει νίκη για τέσσερις αναμετρήσεις σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Προέρχεται από την ήττα στην έδρα της Έουπεν (1-0), σ’ ένα ματς που δεν κατάφερε να σκοράρει και να διεκδικήσει το θετικό αποτέλεσμα, ενώ δεν επέτρεψε στον αντίπαλο να ξεφύγει με περισσότερα τέρματα. Τρίτη διαδοχική ήττα στη Jupiler League για το συγκρότημα του Τορέντε, τέταρτη μαζί με εκείνη από τη Σταντάρ Λιέγης για το Κύπελλο, αλλά στην παράταση. Το αρνητικό είναι ότι δεν έχει καταφέρει να σημειώσει γκολ σε αυτό το διάστημα. Παραμένει σε δεινή βαθμολογική θέση, οκτώ πόντους μακριά από τα μπαράζ και δέκα από τη σωτηρία. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός οι Φρανς, Κουλιμπαλί λόγω τραυματισμών, παραμένει αμφίβολη η συμμετοχή του Νουμπίσι που δεν έχει βοηθήσει τελευταία.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0 εκτός έδρας από την Έουπεν, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 34’ ο Αγκμπάντου πέτυχε το μοναδικό τέρμα στο παιχνίδι. Οι προσπάθειες που κατέβαλαν οι δύο αντίπαλοι στο δεύτερο μέρος δεν είχαν επιτυχία, αν και θα μπορούσαν να σημειωθούν περισσότερα γκολ.

Μπέιρσχοτ Στατιστικά

*5 σερί ματς με N/G (δες το στη betshop)

*6 διαδοχικά παιχνίδια είχαν under 2.5

*Δέχεται γκολ σε 7/9 ματς εντός έδρας

ΟΣΤΑΝΔΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Οστάνδη δείχνει ανήμπορη να σηκώσει κεφάλι στη φετινή αγωνιστική περίοδο και πλησιάζει ολοένα και περισσότερο στο φάσμα του κινδύνου όσον αφορά την παραμονή της στην κατηγορία. Βέβαια, υπάρχει η ουραγός Μπέιρσχοτ με μονοψήφια συγκομιδή, όμως το συγκρότημα του Αλεξάντερ Μπλέσιν απέχει πλέον τρεις πόντους από τα μπαράζ παραμονής. Προέρχεται από την εντός έδρας ήττα με αντίπαλο την Κόρτραϊκ (0-2) στο πλαίσιο της προηγούμενης αγωνιστικής της Jupiler League και έμεινε για δεύτερο διαδοχικό ματς χωρίς νίκη και δίχως σκορ. Μία νίκη και τέσσερις ήττες στα πρόσφατα πέντε παιχνίδια στις εγχώριες διοργανώσεις. Δεν είναι διαθέσιμοι οι Μπόονεν, ΜακΓκίχαν, Τάνχε, Οσίφο καθώς και ο επιθετικός Κβάσινα που δεν είναι σε θέση να βοηθήσει τελευταία.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 0-2 εντός έδρας, με αντίπαλο την Κόρτραϊκ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο φινάλε του ημιχρόνου ο Ντ’άνε σκόραρε για το 0-1 των φιλοξενούμενων. Στο 63’ ο Βαντεντρίς πέτυχε δεύτερο γκολ για την Κόρτραϊκ και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.