ΜΠΑΡΟΟΥ

Αήττητη παραμένει εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Μπάροου, μετρώντας μια νίκη και τρεις ισοπαλίες. Το περασμένο Σάββατο, φιλοξενήθηκε από την Ντόβερ Αθλέτικ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει προβάδισμα με το τέρμα του Γουάιτ στο 52ο λεπτό. Ωστόσο, 20 λεπτά αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση, με το 1-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και από εκείνη κόντρα στην Σόλιχουλ Μορς (3-3), εκτός έδρας. Με τον βαθμό που πήρε, έφτασε τους έξι σε πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος. Αγνοεί την ήττα εντός έδρας, με μια νίκη και μια ισοπαλία, χωρίς να έχει δεχθεί και κάποιο γκολ. Με τον Μίκι Μουρ να αναλαμβάνει χρέη υπηρεσιακού προπονητή θα συνεχίσει από δω και πέρα η Μπάροου, μετά και την ξαφνική παραίτηση του Πολ Κοξ, την Πέμπτη.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ντόβερ Αθλέτικ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Μπάροου – Μέιντενχεντ  Γιουν. παίζει στην Betshop

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ ΓΙΟΥΝ.

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Μέιντενχεντ παραμένει αήττητη στα τρία τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα, όπου και μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άλαν Ντέβονσαϊρ φιλοξένησε την Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει προβάδισμα με το τέρμα του Πρίτσαρντ στο 26ο λεπτό. Ωστόσο, πέντε λεπτά μετά την ανάπαυλα, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Με οκτώ βαθμούς είναι στην ένατη θέση, μαζί με την Ίστλιχ. Αήττητη στα δυο εκτός έδρας ματς της, μετρώντας μια νίκη και μια ισοπαλία, ενώ έχει σκοράρει και έχει δεχθεί γκολ και στις πέντε πρώτες αγωνιστικές. Θα απουσιάσει ο Ντέιβιντ Τάρπι (ΕΠ 5/7), πρώτος σκόρερ της ομάδας την περασμένη σεζόν, με 44 γκολ σε 47 ματς.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.