ΜΠΑΡΙ 1908 - ΠΙΖΑ Προγνωστικά

*15η αγωνιστική

*Under 2,5 στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΑΡΙ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Κόμο. Ο Τσέρι με πέναλτι στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Η απάντηση ήρθε από τον Μπότα με τον ίδιο τρόπο στο 90′.

Τη θεά Τύχη θα πρέπει να ευχαριστεί η Μπάρι που της δόθηκε η ευκαιρία να ισοφαρίσει με τη συμπλήρωση των 90′ στην αναμέτρηση με αντίπαλο την Κόμο (1-1 εκτός). Γλίτωσε σε αρκετές περιπτώσεις να δεχτεί και δεύτερο γκολ κι εκμεταλλεύτηκε σε απόλυτο βαθμό το πέναλτι που της χάρισαν οι γηπεδούχοι λίγο πριν το τέλος. Ήταν η τέταρτη σερί ισοπαλία για τους “πετεινούς” που αγνοούν τη νίκη σε επτά αναμετρήσεις (τρεις ήττες).

Στο “San Nicola” έχει απολογισμό 1-4-1 με διαφορά γκολ 11-9: Κράτησε το μηδέν μόλις σε μία και δεν κατάφερε να σκοράρει σε δύο. “Η Πίζα είναι μία δυνατή ομάδα, όπως κι εμείς. Θα προσπαθήσουμε να κάνουμε μία μεγάλη εμφάνιση και να νικήσουμε”, ανέφερε ο προπονητής Μινιάνι. Τις υπηρεσίες του στο Μαρόκο προσφέρει ο πρώτος σκόρερ των “πετεινών” Κεντίρα στα γήπεδα του Κατάρ. Εξέτισε ο Μαϊτά και υπολογίζετια.

ΜΠΑΡΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

ΠΙΖΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-1) της Τερνάνα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Τραμόνι (19′), Μπερουάτο (32′) και Μπάρμπα (40′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Παρτιπίλο στο 45′.

Την ανοδική πορεία της συνέχισε η Πίζα προσπερνώντας και το εμπόδιο της Τερνάνα (3-1 εντός) την προηγούμενη βδομάδα. “Καθάρισε” τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο, ενώ παράλληλα δεν αντιμετωπίσε ουσιαστικό πρόβλημα στο δεύτερο. Παράλληλα αύξησε το αήττητο σερί της σε εννέα αγωνιστικές (τέσσερις νίκες, πέντε ισοπαλίες), απολογισμός που την διατηρεί κοντά στις θέσεις που οδηγούν απευθείας στη Σέριε Α.

Αήττητοι παραμένουν οι “νερατζούρι” σε πέντε εκτός έδρας αγωνιστικές (1-4-0) έχοντας διαφορά γκολ 8-6. “Η Μπάρι πραγματοποιεί μία εξαιρετική πορεία στο πρωτάθλημα. Θα πρέπει να μη χάσουμε τη συγκέντρωσή μας σε κανένα σημείο. Σεβόμαστε απόλυτα την αντίπαλό μας”, είπε μεταξύ άλλων ο προπονητής Ντ’ Άντζελο. Εξέτισε και υπολογίζεται ο Καλαμπρέζι, δεν κατάφερε να αποθεραπευτεί ο βασικός πορτιέρο Νίκολας.