*Επαναληπτικός αγώνας κυπέλλου για τη φάση των “16”. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας η πρόκριση κρίνεται απευθείας στα πέναλτι.

*Στον πρώτο αγώνα: Σάντος-Μπαϊα 0-0

*Οι δύο ομάδες παίζουν στην ίδια κατηγορία

ΜΠΑΪΑ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαϊα έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Ιντερνασιονάλ, σε έναν αγώνα που ήταν αρκετά άτυχη. Εχασε ευκαιρίες να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ειδικά μετά το γκολ που δέχθηκε από τον Καρντόσο στο 49’, έχασε μία τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσει, με το δεύτερο τέρμα να έρχεται στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Βάντερσον.

Η Μπαϊα έχασε και από την Ιντερνασιονάλ με 2-0 εκτός έδρας. Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει. Βέβαια στο γήπεδό της έχασε μόνο από την Φλαμένγκο στα τέσσερα πιο πρόσφατα, με δύο νίκες και μία ισοπαλία.

Είναι πάντα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εκτός ζώνης υποβιβασμού, στην τελευταία θέση παραμονής. Αλλά ισόβαθμη με ομάδα που είναι εντός αυτής, έχοντας ίδιο αριθμό νικών, υπερτερώντας στη διαφορά τερμάτων.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι αμυντικοί Μάρκος Βίκτορ, Ραούλ Γκουστάβo, ενώ σε αυτούς προστέθηκαν και ο αμυντικός Ματέους Μπαϊα με τον μέσο Γιάγκο Φελίπε που έχουν ενοχλήσεις. Το πιθανότερο είναι πως θα επαναληφθεί η ενδεκάδα ου πρώτου μεταξύ τους αγώνα, ενώ έγινε και ειδική προπόνηση στα πέναλτι..

Μπαϊα Στατιστικά

*Εχει τρία σερί under 2,5

*Εχει 8/15 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

*Εχει 10/15 G/G εντός έδρας

ΣΑΝΤΟΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σάντος έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Μπραγκαντίνο, με τον Βιτίνιο να ανοίγει το σκορ στο 31ο λεπτό για την αντίπαλο της, ενώ στο 75’ ο Ζουνίνιο Καξιμπάμπα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, έχοντας κάποιες ευκαιρίες να σκοράρει, αν και γενικώς η αντίπαλος της ήταν πιο επιθετική και απειλητική.

Η Σάντος ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Μπραγκαντίνο, εμφανίζοντας και πάλι πρόβλημα στη δημιουργία φάσεων. Κυρίως όταν αγωνίζεται μακριά από την έδρα της, έχοντας πέντε ήττες και κερδίζοντας μόνο την Βάσκο Ντα Γκάμα στα έξι τελευταία εκτός. Γενικώς αυτή ήταν η δεύτερη σερί ήττα της, χωρίς να κερδίζει εδώ και τέσσερα παιχνίδια.

Παρόλο που είναι στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα, βρίσκεται στο -3 από την πρώτη τετράδα που οδηγεί στους ομίλους του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Μακροχρόνια τραυματίας και απών εδώ και καιρό είναι ο αμυντικός Ζαμπάλα, πιο πρόσφατα χτυπημένοι είναι οι αμυντικοί Μαίκόν, Φελίπε Ζόναταν και ο μέσος Σάντρι, αλλά έγινε καλά και επιστρέφει ο επιθετικός Μεντόζα, ενώ ο επιθετικός Μάρκος Λεονάρντο είναι με την εθνική Βραζιλίας κάτω των 20 ετών.