2η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες έρχονται αντιμέτωπες για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

*Χωρίς χρήση VAR.

ΜΠΑΕΡΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα-αποκλεισμός από το Αμβούργο με 1-3 στην παράταση (1-1 καν. διάρκεια), την προηγούμενη βδομάδα για το κύπελλο. Σε ένα παιχνίδι με ρυθμό και πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, άνοιξε το σκορ στο 16′, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τον έλεγχο του παιχνιδιού στο β’ μέρος. Το Αμβούργο κυριάρχησε, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν το 1-1 στο 83′, στέλνοντας το ματς στην παράταση. Εκεί, η Μπάερουθ ξέμεινε από δυνάμεις, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την πρόκριση χάρη σε γκολ των Σονλάου και Κόνινγκσντόρφερ στο 99′ και το 111′ αντίστοιχα.

Για το πρωτάθλημα, εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Ίνγκολσταντ. Έμεινε πίσω στο σκορ με το καλημέρα του παιχνιδιού (1-0 στο 5′), με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι καθόλη τη διάρκεια του αγώνα. Δημιούργησε μερικές καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, αλλά τις σπατάλησε, με το 1-0 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Εκτός οι Έντερ και Θόμαν.

Μπάερουθ Στατιστικά

*4 συνεχόμενα under2.5 γκολ, σε επίσημα και φιλικά παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΦΡΑΙΜΠΟΥΡΓΚ ΙΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Άουε, την περασμένη αγωνιστική. Με τον Εζεκουέμ να την αφήνει με παίκτη λιγότερο από το 1ο λεπτό(!) το έργο της έγινε δύσκολο και με το 0-1 του Στεφάνιακ στο 3′ ακόμη δυσκολότερο. Θα μπορούσε να έχει δεχτεί και δεύτερο γκολ, αλλά ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε το 1-1 στο 50′, με αυτογκόλ του Σορτζ. Λίγες οι ευκαιρίες εκατέρωθεν στο υπόλοιπο παιχνίδι, με το 1-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Για ακόμη μία φορά, όπως και πέρσι, στηρίχτηκε στην καλή της αμυντική λειτουργία και παρά το γεγονός ότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο για ολόκληρο τον αγώνα, πραγματοποίησε αξιοπρεπέστατη εμφάνιση, παίρνοντας σχετικά εύκολα το βαθμό της ισοπαλίας.

Τιμωρημένος ο Εζεκουέμ. Τραυματίες οι Ένγκελχαρντ, Μπαρμπόσα και Σουμάχερ.