*26η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο: Βάλντχοφ Μανχάιμ – Μπάερουθ 2-1

ΜΠΑΕΡΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Δεν κατάφερε να κάνει το ματς ροντέο όπως έγινε στα τελευταία της παιχνίδια, την πλήγωσε ο κυνισμός της γηπεδούχου και ηττήθηκε με 2-0 από την Έσεν την περασμένη αγωνιστική. Σούπα το πρώτο μέρος χωρίς ευκαιρίες και αρκετά ισορροπημένο, την πλήγωσε ουσιαστικά το κακό της δεύτερο μέρος, όπου δέχτηκε δύο γκολ μέσα σε επτά λεπτά (61′, 68′). Δεν μπόρεσε να αντιδράσει στην συνέχεια και μοιραία ηττήθηκε.

Οι δύο νίκες που είχαν προηγηθεί την είχαν βοηθήσει για να βγει εκτός ζώνης και έστω οριακά παραμένει εκτός αυτής (+1). Είναι ομάδα με αρκετές μεταπτώσεις στην απόδοσή της, ενώ υπάρχει και ποιοτικό έλλειμμα. Αυτός είναι και ο λόγος της συγκεκριμένης βαθμολογικής θέσης. Τραυματίας ο επιθετικός Τζορτζ.

Μπάερουθ Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal και over 3,5

*Δέχεται πρώτη γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΒΑΛΝΤΧΟΦ ΜΑΝΧΑΙΜ

Προηγούμενο ματς: Πέτυχε ίσως την μεγαλύτερή της νίκη στην σεζόν, αφού κατάφερε να κερδίσει την πρωτοπόρο Έλβερσμπεργκ με 2-1 εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική και μάλιστα με ανατροπή. Τίποτα δεν έδειχνε πως το παιχνίδι αυτό θα πάρει την συγκεκριμένη τροχιά, ειδικά από την στιγμή που έμεινε πίσω στο σκορ με αυτογκόλ (12′) και η αντίπαλος είχε τον έλεγχο του αγώνα. Εκμεταλλεύτηκε την στιγμή της στην επανάληψη και κατάφερε να το γυρίσει με δύο γκολ μέσα σε ένα λεπτό (71′, 72′).

Η αλήθεια είναι πως εντός έδρας συνιστά ένα από τα πιο υπολογίσιμα μεγέθη της κατηγορίας. Συνεχίζει να κυνηγά την τέταρτη θέση, που όπως όλα δείχνουν θα ανοίξει για τα πλέι οφ ανόδου. Το κακό για εκείνη είναι ότι παρά την μεγάλη νίκη της προηγούμενης εβδομάδας. κέρδισαν όλοι οι βασικοί ανταγωνιστές της. Εκτός οι Γκόλκε και Χέγκερ λόγω τραυματισμών.