Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΜΟΝΤΡΟΟΥΖ

Με μεγάλη εμφάνιση η Μοντρόουζ κατάφερε να βγει νικήτρια στο ντέρμπι του Άνγκους, επικρατώντας με 3-1 της Φόρφαρ (εκτός έδρας). Έκανε τα βασικά, βρέθηκε να προηγείται στο πρώτο μέρος με 1-0 (43’), στο 66’ ο δείκτης του σκορ αυξήθηκε ακόμη περισσότερο (3-0) και απλά στο τελευταίο λεπτό της συνάντησης (94’) δέχθηκε τη μείωση του σκορ. Επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά το ισόπαλο 0-0 με την Μπέργουικ (εντός έδρας) και επέκτεινε το αήττητο σερί της στις τρεις αγωνιστικές (2-1-0), ούσα στην έβδομη θέση της κατάταξης με εννιά πόντους στη συλλογή της, στο -3 από την είσοδό της στα πλέι οφ. Δεν έχει πανηγυρίσει ακόμη «τρίποντο» στην έδρα της, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και μια ήττα (τα τρία εξ αυτών και Goal/Goal).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 3-1 επί της Φόρφαρ.

Στατιστικό: G/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΕΛΓΚΙΝ

Από την άλλη πλευρά η Έλγκιν πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Έντινμπουργκ Σίτι, επικρατώντας της με 2-1, στο εξ αναβολής παιχνίδι που διεξήχθη την περασμένη εβδομάδα. Επιβεβαίωσε εξ αρχής την ανωτερότητα της και με την έναρξη του αγώνα μπήκε μπροστά στο σκορ (3’), ενώ κατόρθωσε να πετύχει ακόμη ένα στο 31’ (0-2) και έτσι να πάει με αέρα δύο τερμάτων στα αποδυτήρια. Χαλάρωσε στην επανάληψη, δεν έδειξε διάθεση να πετύχει κι άλλο γκολ, κάθισε στο υπέρ της προβάδισμα με αποτέλεσμα να δεχθεί τη μείωση του σκορ με πέναλτι στο 77’ της συνάντησης.

Επέστρεψε στις επιτυχίες μετά την εντός έδρας ήττα από την Άνναν Αθλέτικ (0-2), δεν έχει βρει σταθερότητα ακόμη, καθώς τρέχει ρεκόρ 3-0-3 στα τελευταία της παιχνίδια. Βρίσκεται στα πλέι οφ ανόδου, με τη διαφορά από την πρωτοπόρο Φόρφαρ να είναι στους έξι πόντους. Από τρεις συνεχόμενες εκτός έδρας επικρατήσεις προέρχεται το συγκρότημα του Γουάιρ, πετυχαίνοντας μάλιστα από δύο γκολ και πάνω.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-1 επί της Έντινμπουργκ Σίτι.

Στατιστικό: Από δύο γκολ και πάνω πέτυχε η Έλγκιν στις τέσσερις φετινές εξόδους της στο πρωτάθλημα.