*Η Μινεσότα επικράτησε και στα δυο τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Νέα Υόρκη Σίτι.

*No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά ΗΠΑ

ΜΙΝΕΣΟΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί του Ντάλας, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Γκαρσία στο 48ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα, η Μινεσότα. Στην πρεμιέρα της, η ομάδα του Άντριαν Χιθ φιλοξενήθηκε από το Ντάλας, από την έδρα του οποίου πέρασε με 0-1. Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, μπήκε πιο επιθετικά στο δεύτερο και στα πρώτα λεπτά αυτού ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα, το οποίο και κράτησε μέχρι τέλους, χωρίς να απειληθεί σε καμία περίπτωση. Ποντάρει τώρα στην έδρα της για να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες. Θυμίζουμε ότι δεν αγωνίστηκε την περασμένη εβδομάδα, καθώς είχε ρεπό.

Μινεσότα Στατιστικά

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια.

*2-3 Goals τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με το Νάσβιλ, για το πρωτάθλημα.

Αγνοεί τη νίκη μετά τα δυο πρώτα παιχνίδια της στο φετινό πρωτάθλημα, η Νέα Υόρκη. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκέρχαρντ Στρούμπερ υποδέχθηκε το Νάσβιλ, με το οποίο έμειναν στο μηδέν. Αδικείται από το τελικό 0-0, καθώς μπορεί να μην έπιασε το μέγιστο της απόδοσης της, ωστόσο ήταν πιο ουσιαστική, ενώ δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα. Πρώτος βαθμός για φέτος, καθώς είχε προηγηθεί η ήττα με 1-0 από το Ορλάντο στην πρεμιέρα, οπότε και υπάρχει προβληματισμός για το γεγονός ότι δεν σκοράρει. Έφτασε έτσι τις τρεις σερί ήττες μακριά από την έδρα της.