*11η αγωνιστική

*GG στα επτά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*2-3 γκολ στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΙΛΑΝ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με τη Νάπολι. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με ντοπιέτα του Ζιρού (22′, 31′) και ισοφαρίστηκαν από Πολιτάνο (50′) και Ρασπαντόρι (63′). Με δέκα έμειναν οι γηπεδούχοι λόγω αποβολής του Νατάν (89′).

Αναμέτρηση δύο ημιχρόνων για τη Μίλαν στο “Diego Armando Maradona”. Στο πρώτο εκμεταλλεύτηκε την κλάση του Ζιρού σκοράροντας δύο φορές με κεφαλιά, την ώρα που δεν δέχτηκε ιδιαίτερη πίεση. Άλλαξαν τα δεδομένα στο δεύτερο με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν μέσα σε 13′.

Στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καλάμπρια χάνει μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 3-2, προτού ο Κβαρατσχέλια αναγκάζει σε απόκρουση τον τερματοφύλακα Μενιάν. Οι “ροσονέρι” αγνοούν τη νίκη σε τρεις αναμετρήσεις (0-1-2), πανηγύρισαν μόλις μία σε πέντε επί της Τζένοα (1-0 εκτός) στις 7 Οκτωβρίου. “Δεν είχα ποτέ μου ένα τόσο σπουδαίο γκρουπ ποδοσφαιριστών, ούτε καν την χρονιά του πρωταθλήματος.

Σιγά-σιγά θα βελτιώσουμε την κατάστασή μας”, είπε ο προπονητής Πιόλι. Αήττητη παραμένει η Μίλαν στις έξι τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με την Ουντινέζε (3-3-0), στις 14 Αυγούστου 2022 επικράτησε αυτής με 4-2. Αναμένεται να ξεκουραστεί ο Πούλισικ, παίζει να πάρει τη θέση του Ζιρού ο Γιόβιτς. Την Τρίτη (7/11) υποδέχεται την Παρί Σεν Ζερμέν στο Τσάμπιονς Λιγκ.

ΜΙΛΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Δεν σκόραρε στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας στην παράταση με 2-1 (1-1 κ.δ.) από την Κάλιαρι. Ο Γκεσάντ έκανε το 1-0 στο 63′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Βιόλα (80′). Την ανατροπή έκανε ο Λαπαντούλα στο 120′.

Απογοήτευσε με την εμφάνισή της κόντρα στην Κάλιαρι η Ουντινέζε μεσοβδόμαδα, γνωρίζοντας πέρα για πέρα δίκαια τον αποκλεισμό από τους “32” του Κυπέλλου Ιταλίας. Δημιούργησε μόλις μία ευκαιρία εντός στόχου, την ώρα που οι φιλοξενούμενοι ανάγκασαν τον τερματοφύλακα Οκόγιε σε οχτώ αποκρούσεις.

Την προηγούμενη βδομάδα στο ντεμπούτο του Τσόφι στην τεχνική ηγεσία της, επέστρεψε με τον βαθμό από την έδρα της Μόντσα (1-1). Ήταν η τέταρτη σερί ισοπαλία για τους “τζεμπρέτε” στη Σέριε Α, διοργάνωση στην οποία αγνοούν τη νίκη από τις 8 Μαΐου (επτά ισοπαλίες, επτά ήττες). “Δεν θυσιάσαμε την πορεία μας στο Κύπελλο Ιταλίας για το πρωτάθλημα, έπρεπε να κάνω αλλαγές για να μάθω τους ποδοσφαιριστές”, υπογράμμισε ο προπονητής Τσόφι.

Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 11 Σεπτεμβρίου 2016 για να βρούμε την τελευταία εκτός έδρας νίκη της Ουντινέζε επί της Μίλαν (1-0). Στην ενδεκάδα αναμένεται ο Περέιρα που καλείται να υποστηρίξει το μοναδικό προωθημένο Λούκα. Για τη θέση του τελευταίου “ανταγωνίζεται” ο Σακσές.