* 11η Αγωνιστική

* Under 2.5 τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΜΙΕΝΤΖ ΛΕΓΚΝΙΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-2) από τη Λέγκια. Η Μιέντζ προηγήθηκε 0-2 με Ενρίκες (2’) και Νάρσινγκ (14’), αλλά η Λέγκια γύρισε το ματς με Βζόλεκ (20’) και Μλαντένοβιτς (44’ & 56’). Στο 78’ αποβλήθηκε ο Ενρίκες της Μιέντζ.

Δύσκολη αποδείχθηκε η προσαρμογή της Μιέντζ στη μεγάλη κατηγορία, στο πρώτο κομμάτι της σεζόν, η διακοπή των εθνικών ομάδων την βρήκε στην ουρά της Ekstraklasa. Ήδη στο -6 από τις θέσεις παραμονής, με μεγάλο της πρόβλημα την αμυντική λειτουργία, ειδικά στα εκτός έδρας, δέχθηκε σύνολο 18 γκολ σε 9 αναμετρήσεις.

Στο τελευταίο της παιχνίδι πήγε να κάνει μεγάλη έκπληξη στην πρωτεύουσα, αιφνιδίασε τη Λέγκια, σκόραρε δις πολύ νωρίς από μεγάλα λάθη των αντιπάλων, αλλά δεν τα αξιοποίησε όλα, είχε καθαρές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ πριν αντιδράσουν οι γηπεδούχοι.

Επιβεβαιώθηκε η αμυντική της αφέλεια και στο τελευταίο εντός με την Κορόνα (2-2), δεν κατάφερε να υπερασπιστεί δις το προβάδισμά της.

Τιμωρημένος ο βασικός φορ Ενρίκες, σταθερά εκτός ο χαφ Τροντ.

ΜΙΕΝΤΖ ΛΕΓΚΝΙΚΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 7/9 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 3/4 φετινά εντός έδρας παιχνίδια της

ΣΤΑΛ ΜΙΕΛΕΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-3) από τη Βίτζεβ Λοτζ. Ο Σάντσεθ άνοιξε το σκορ στο 53ο λεπτό, ο Κουν έκανε το 0-2 στο 82 και ο Σίπεκ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 87’.

Με πολύ άσχημη ψυχολογία πήγε στη διακοπή των εθνικών ομάδων η Σταλ, έχασε τα 4/5 τελευταία παιχνίδια για την Ekstraklasa με 12 γκολ παθητικό και η δυνατή εκκίνηση ξεχάστηκε.

Στο ματς με τη Βίτζεβ μπήκε ορεξάτη, είχε την επιθετική πρωτοβουλία στο πρώτο μέρος, αλλά όχι καθαρές ευκαιρίες. Χτυπήθηκε στην κόντρα νωρίς στην επανάληψη, είχε φάσεις για ισοφάριση, αλλά στο αυξημένο ρίσκο που πήρε στο τέλος εκτέθηκε αμυντικά για να γνωρίσει μία ακόμη βαριά ήττα.

Κάκιστη η εικόνα της στα δύο τελευταία ταξίδια για το πρωτάθλημα, έχασε 4-0 και στο Μπιάλιστοκ και στο Γκλίβιτσε!

Τραυματίες ο βασικός στόπερ Μπαράουσκας και ο ρολίστας χαφ Τσιεπιέλα.