*Χωρίς χρήση VAR.

*Τοπικό ντέρμπι.

*Αήττητη η Όλντενμπουργκ στα τελευταία 5 παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων (4-1-0).

ΜΕΠΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 1-2 από τη Φράιμπουργκ Β, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Πλήρωσε το κακό 1ο της ημίχρονο και έμεινε πίσω στο σκορ με 0-2 στο 33ο λεπτό. Έβγαλε αντίδραση στο β’ ημίχρονο, μείωσε σε 1-2 στο 59′, αλλά η αντεπίθεση της δεν είχε συνέχεια. Οι φιλοξενούμενοι αμύνθηκαν άριστα στο υπόλοιπο παιχνίδι και το σκορ δεν άλλαξε μέχρι τέλους.

Ακόμη μία ήττα για τη Μέπεν, που δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης εδώ και δεκάξι αγωνιστικές (0-7-9)! Βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -4 από την απευθείας σωτηρία και την Ντόρτμουντ Β. Μετράει μόλις 2 νίκες σε 10 εντός έδρας παιχνίδια της, οι οποίες είναι και οι μοναδικές της σε όλο το πρωτάθλημα.

Γεμάτο το απουσιολόγιο της. Τραυματίες οι Αμπιφάντε, Εβσίβ, Κέρσκεν, Π. Μάνσκε, Πέπιτς και Τάνκουλιτς.

ΜΕΠΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

*Δεν έχει σκοράρει στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΟΛΝΤΕΝΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 1-3 από την Ντιναμό Δρέσδης, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Πήρε το προβάδισμα στο 16ο λεπτό του παιχνιδιού, σε ένα 1ο ημίχρονο όπου ήταν ξεκάθαρα ανώτερη των φιλοξενούμενων. Προσπάθησε να αμυνθεί στη συνέχεια, αλλά έπεσε θύμα της αποτελεσματικότητας των αντιπάλων της, με τη Ντιναμό Δρέσδης να διαμορφώνει το τελικό 1-3 με τρεις τελικές στο β’ μέρος (64′, 71′, 82′)!

Επιστροφή στις ήττες για την Όλντενμπουργκ μετά την εκτός έδρας νίκη με 0-1 επί της Σβίκαου. Βρίσκεται στη 15η θέση της βαθμολογίας, στο +2 από τη ζώνη του υποβιβασμού και τη 17η Χάλεσερ. Μετράει 3 ήττες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, με τις δύο από αυτές να έρχονται με 3-1 σκορ. Διαθέτει τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, με 36 γκολ παθητικό σε 19 αγωνιστικές.