28η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ντόβερ Αθλέτικ – Μέιντστοουν Γιουνάιτεντ 2-2

ΜΕΪΝΤΣΤΟΟΥΝ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένει εδώ και εφτά αγωνιστικές η Μέιντστοουν Γιουνάιτεντ, μετρώντας τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες. Το Σάββατο, η ομάδα του Τζέι Σόντερς φιλοξενήθηκε από την Όλντερσοτ, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Αν και προηγήθηκε με το τέρμα του Κόλινς στο 48ο λεπτό, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις. Δεύτερη σερί ισοπαλία, μετά και το εκτός 2-2 με την Ντόβερ Αθλέτικ, για την Boxing Day.

Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 36 συνολικά και είναι στην 12η θέση. Στους έξι βαθμούς η διαφορά της από την πρώτη επτάδα και τα πλέι οφ. Τρεις νίκες, έξι ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα δυο τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια, όπου δεν κατάφερε ούτε και να σκοράρει.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Όλντερσοτ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Μέιντστοουν Γιουνάιτεντ – Ντόβερ Αθλέτικ παίζει στην Betshop

ΝΤΟΒΕΡ ΑΘΛΕΤΙΚ

Αήττητη παραμένει εδώ και πέντε αγωνιστικές η Ντόβερ Αθλέτικ, μετρώντας μια νίκη και τέσσερις ισοπαλίες. Το Σάββατο, η ομάδα του Κρις Κίνεαρ φιλοξένησε την Χάλιφαξ, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και τη μεταξύ τους “λευκή” ισοπαλία. Τρίτη σερί ισοπαλία, μετά και από εκείνες κόντρα σε Ρέξαμ (0-0) και Μέιντστοουν (2-2).

Έφτασε τους 44 βαθμούς συνολικά και είναι στην τέταρτη θέση, μαζί με την Ρέξαμ, η οποία έχει και ένα ματς λιγότερο. Στους εφτά η διαφορά της από την πρωτοπόρο Μάκλσφιλντ. Επιπλέον, με 19 γκολ παθητικό, διαθέτει και την καλύτερη άμυνα στην κατηγορία. Πέντε νίκες, έξι ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις πέντε τελευταίες εξόδους της (0-4-1). Τραυματίες οι Τζέιμι Άλεν (ΜΕ 12/1) και Τόμπι Σο-Σίλβα (ΕΠ 14/1).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Χάλιφαξ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.