17η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΑΖΑΤΛΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Νεκάξα, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μέντεζ στο 30’ και το 2-0 ο Μονρεάλ στο 35’. Το 3-0 πέτυχε ο Πένα στο 69’ και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Λόπεζ στο 84’.

Κακή εμφάνιση και βαριά ήττα για τη Μαζατλάν. Είχε μεν ευκαιρίες, απείλησε όμως με ελάχιστες την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση και άφησε πολλούς κενούς χώρους, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Αναγκασμένη να κυνηγήσει το τρίποντο είναι σήμερα, καθώς με οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα δεν έχει πιθανότητες για να βρεθεί στα πλέι-οφ. Σε γενικές γραμμές είναι σε καλή κατάσταση, δεν αναμένεται να την πτοήσει η ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής, αφού ο στόχος της δεν είναι άλλος από νίκη. Σκοράρει με συνέπεια στις αναμετρήσεις της, όμως σπάνια δεν δέχεται γκολ και αυτό θα πρέπει να προσέξει απέναντι σε μια ομάδα που δεν θα αφήσει ανεκμετάλλευτα τυχόν λάθη.

Μαζατλάν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΟΛΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σάντος Λαγκούνα με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Τόρες στο 35’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μεδίνα στο 60’. Το 3-0 πέτυχε ο Μπρουνέτα στο 63’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπελμόντε στο 90+3’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα η Τολούκα. Πιέστηκε έντονα από τους γηπεδούχους και υπέκυψε εύκολα, δεχόμενη γκολ τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Το μόνο που κατάφερε ήταν στις καθυστερήσεις του ματς να μειώσει στο σκορ.

Να μην ηττηθεί είναι ο βασικός της στόχος στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να διατηρήσει τη θέση της εντός δεκάδας. Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της αυτή την περίοδο, βγάζει πολλές αστάθειες αμυντικά, η οποίες της κοστίζουν. Επιθετικά είναι μαχητική, σκοράρει ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, όμως στις εξόδους της δεν έχει αφήσει καλές εντυπώσεις, μετρώντας έξι ματς χωρίς νίκη.