Πλέι οφ

*Δεύτερος αγώνας της σειράς, δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Η Μπαρτσελόνα δεν έχει υποστεί ήττα από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στα πρόσφατα 4 παιχνίδια ανάμεσά τους.

*A’ ματς: Μπαρτσελόνα – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-2

Δείτε τα Προγνωστικά Europa League

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 3-0 εντός έδρας, εναντίον της Λέστερ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 25’ ο Ράσφορντ σκόραρε για το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 56’ ο ίδιος παίκτης, πέτυχε δεύτερο τέρμα για τους γηπεδούχους, ενώ στο 61’ ο Σάντσο σκόραρε για το 3-0 και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ διανύει περίοδο εξαιρετικής φόρμας, η πορεία της είναι ανοδική και το κλίμα στα αποδυτήρια πολύ καλό. Η ομάδα του τεν Χαχ προέρχεται από την εντός έδρας επικράτηση εναντίον της Λέστερ (3-0), με το τελικό σκορ να μην αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα, ιδίως στο πρώτο μέρος. Παρ’ όλα αυτά, με μπροστάρη ξανά τον Μάρκους Ράσφορντ ο οποίος δε σταματά να σκοράρει τελευταία, οι “Κόκκινοι Διάβολοι” πήραν την τρίτη νίκη στα τελευταία πέντε ματς.

Ανταποκρίθηκαν πλήρως στις απαιτήσεις της αναμέτρησης με τη Μπαρτσελόνα στο “Καμπ Νόου”, θα μπορούσαν να πετύχουν κι άλλα γκολ, όμως δέχτηκαν και φάσεις στο φινάλε, με τους “Μπλαουγράνα” να έχουν κι ένα δοκάρι. Χωρίς ήττα για οκτώ ματς συνολικά το τελευταίο διάστημα, το -5 επίσης, από την κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ, καταδεικνύει την ανοδική πορεία της μετά το Παγκόσμιο Κύπελλο. Είναι εκτός οι τραυματίες Έρικσεν, φαν ντε Μπέικ και Μαρσιάλ.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Στατιστικά

*7/10 αναμετρήσεις με over 2.5 γκολ

*6/10 παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Δέχεται γκολ σε 5/10 τελευταία εντός

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη εντός έδρας, με σκορ 2-0 και αντίπαλο την Κάδιθ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 43’ ο Σέρζι Ρομπέρτο σκόραρε για το 1-0 και στο 45+1’ ο Λεβαντόφσκι πέτυχε δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους. Στο δεύτερο μέρος η Κάδιθ μείωσε, όμως το γκολ ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ.

Η Μπαρτσελόνα συνεχίζει απτόητη την πορεία της στην κορυφή της Λα Λίγκα, εντός συνόρων, έκανε νέα νίκη τελευταία, αυτή τη φορά με αντίπαλο την Κάδιθ (2-0) στη Βαρκελώνη. Με το γνωστό, φετινό της πρόσωπο, με συμπαγή αμυντική λειτουργία, αποτελεσματική στην επίθεση και χαμηλό σκορ. Ήταν η τέταρτη νίκη στα τελευταία πέντε ματς για τους “Μπλαουγράνα”, μετρούν επίσης μία ισοπαλία, εκείνη με αντίπαλο τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι.

Μπορεί στο πρωτάθλημα να έχει δεχτεί μόλις 7 γκολ σε 22 αγωνιστικές, όμως δεν παρουσιάζει το ίδιο πρόσωπο και στην Ευρώπη. Ενδεικτικό ότι εκτός από τα δύο τέρματα που δέχτηκε από την αγγλική ομάδα προ ημερών, στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, Ίντερ και Μπάγερν σε τέσσερα παιχνίδια της έβαλαν 9 γκολ. Το θετικό για τον Τσάβι είναι ότι επιστρέφει στην αποστολή ο Αραούχο, όμως χάνει δύο από τους τρεις της μεσαίας γραμμής και μπροστά. Είναι τιμωρημένος ο Γκάβι και τραυματίας ο Πέδρι. Σταθερά εκτός και ο Ντεμπελέ.