*Στον πρώτο γύρο: Τζίλιγχαμ – Μάνσφιλντ 1-1

*3/3 αγώνες με 2-3 γκολ και under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μάνσφιλντ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Άκρινγκτον, ανοίγοντας το σκορ με τον Μάρις στο 2’, ενώ ο Κουίν στο 63’ έκανε το 2-0, με την αντίπαλο της απλά να μειώνει με τον Λέιχ στο 85ο λεπτό.

Την κατάλληλη χρονική στιγμή, η Μάνσφιλντ πέτυχε τρεις σερί νίκες, με τελευταία αυτή με 2-1 εντός έδρας επί της Άκρινγκτον, με αποτέλεσμα να σφραγίσει και μαθηματικά την άνοδο της στην Λιγκ 1.

Αυτό συνέβη κυρίως χάρη στην επίθεση της, αφού σκόραρε 35 γκολ στις 10 νίκες που έχει πάρει στα 15 τελευταία παιχνίδια της!

Πλέον απλά μένει να φανεί αν τερματίσει δεύτερη ή τρίτη, ούσα ισόβαθμη με την Ρέξαμ, αλλά έχοντας καλύτερη διαφορά τερμάτων.

Μάνσφιλντ Στατιστικά

*11/14 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*10/14 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΤΖΙΛΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Τζίλιγχαμ κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Μπάροου, παίζοντας με παίκτη περισσότερο από το 22ο λεπτό. Προηγήθηκε με τον Άντριους στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, το δεύτερο ήρθε από αυτογκόλ του Φίλι στο 55’, ενώ ο Μαχόνεϊ στο 64’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Τζίλιγχαμ κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Μπάροου, πρώτη της νίκη έπειτα από δύο ήττες και τρία παιχνίδια που δεν είχε κερδίσει.

Αλλά μακριά από την έδρα της έχει δύο σερί ήττες, τέσσερις στα πέντε τελευταία παιχνίδια όπου έχει και μία νίκη.

Έχει τη χειρότερη επίθεση του πρωταθλήματος, αλλά παραμένει ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, διεκδικώντας συμμετοχή στα play off για την άνοδο! Είναι στο -3 από την έβδομη θέση, αλλά η κακή διαφορά τερμάρων που έχει, ε