*4η αγωνιστική

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μάνσφιλντ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Λέιτον Οριεντ, σε έναν αγώνα που έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες, αλλά τελικά δέχθηκε γκολ από τον Κέλμαν στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Μάνσφιλντ ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Λέιτον Οριεντ, αν και το τελικό αποτέλεσμα την αδικεί κατάφωρα, βάσει της εμφάνισης της, ούσα καλύτερη από την αντίπαλο της, αξίζοντας ακόμη και τη νίκη.

Αυτή πάντως ήταν η τρίτη της ήττα σε τέσσερις αγώνες, έχοντας πετύχει και μία νίκη, για το πρωτάθλημα, στο γήπεδό της. Και δείχνει για μία ακόμη σεζόν να μην αρχίζει με τις καλύτερες προϋποθέσεις, τουλάχιστον από πλευράς αποτελεσμάτων, γιατί οι εμφανίσεις της είναι αρκετά καλές.

Οι μεταγραφές τελείωσαν όπως δήλωσε ο προπονητή της, Νάιτζελ Κλαφ, κάτι που σημαίνει πώς από εδώ και πέρα θα συνεχίσει με όσους παίκτες έχει διαθέσιμους.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Λο (ΑΜ), Κουίν (ME), Σουάν (EΠ), Ακινς (ΕΠ), Χόκινς (ΕΠ), Μπόατενγκ (ME). Αλλά έγιναν καλά και είναι διαθέσιμοι οι αμυντικοί Γουάλας, Περτς και επιστρέφει από τιμωρία ο επιθετικός Μπάουερι.

Μάνσφιλντ Στατιστικά

*Εχει 3/4 N/G στη σεζόν

*Εχει 3/4 under 2,5 στη σεζόν

*Εχει 2/4 αγώνες με 2-3 γκολ στη σεζόν

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΓΟΥΙΜΠΛΕΝΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίμπλεντον έφερε 2-2 εντός έδρας με την Ντονκάστερ, σε έναν αγώνα που μέχρι το 75ο λεπτό ήταν 0-0! Και εκεί που έδειχνε πώς ήταν αγκαλιά με τη νίκη, προηγούμενη με 2-0 χάρη σε δύο τέρματα του Γιανγκ – Κούμπες (76’, 84’), αλλά δέχθηκε δύο γκολ από τον Ρόου στο 86’ και από τον Γουίλιαμς στο 94ο λεπτό.

Η Γουίμπλεντον «αυτοκτόνησε» αγωνιστικά, αφού σε ένα παιχνίδι που έδειχνε να πηγαίνει για 0-0, κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 έξι λεπτά πριν τη λήξη του. Και όμως δέχθηκε δύο τέρματα και τελικά έμεινε στο 2-2 εντός έδρας απέναντι στην Ντονκάστερ.

Παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα, αλλά πλέον με δύο ισοπαλίες σε τρεις αγώνες για τον συγκεκριμένο θεσμό. Αλλά βέβαια έχει την ήττα και τον αποκλεισμό στο Λιγκ Καπ, η οποία ήρθε στο γήπεδό της.

Παραμένει εκτός λόγω ενοχλήσεων ο μέσος ΜαΚόρμικ.