*7η αγωνιστική

*Η Μάιντς παραμένει αήττητη στις έξι τελευταίες αγωνιστικές με αντίπαλο τη Χέρτα (τέσσερις νίκες, δύο ισοπαλίες).

*Εντός έδρας η Μάιντς “τρέχει” ένα αήττητο σερί επτά αγωνιστικών με αντίπαλο τη Χέρτα (τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες).

ΜΑΪΝΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-1) από τη Χόφενχαϊμ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Κράμαριτς (53′), Πρέμελ (69′) και Νταμπουρ (80′), προτού μειώσει ο Κορ (83′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Καντεράμπεκ (90+2′). Η Χόφενχαϊμ αστόχησε σε πέναλτι του Κράμαριτς (44′), με δέκα ολοκλήρωσε η Μάιντς (Χακ 41′).

Παίζοντας με δέκα ποδοσφαιριστές λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, η Μάιντς δεν μπορούσε να ελπίζει σε κάτι καλύτερο από την ήττα στην έδρα της Χόφενχαϊμ (4-1). Μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο δημιουργώντας δύο μεγάλες ευκαιρίες για να προηγηθεί. Δεν εμφανίστηκε σε κανένα σημείο του δεύτερου ημιχρόνου, δέχτηκε συνολικά 15 ευκαιρίες εκ των οποίων οι οχτώ βρήκαν στόχο γνωρίζοντας μία δίκαιη ήττα.

Η Μάιντς θέλει να εκμεταλλευτεί την εξαιρετική παράδοση που “τρέχει” με αντίπαλο την Χέρτα στην αποψινή μεταξύ τους αναμέτρηση. “Έγιναν πολλές σημαντικές αλλαγές στην αντίπαλό μας, παρουσιάζεται δυνατή και γρήγορη επιθετικά”, είπε ο προπονητής Σβένσον. Δεν υπολογίζεται ο τιμωρημένος Χακ, θέση στην ενδεκάδα θα πάρει ο Τάουερ.

ΜΑΪΝΤΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 9/11 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 7/10 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΕΡΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με τη Λεβερκούζεν. Στο 49′ ο Ντεμιρμπάι άνοιξε το σκορ, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Σερντάρ (55′) και Ρίχτερ (74′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σικ (79′).

Παρά την σπουδαία εμφάνιση που πραγματοποίησε, η Χέρτα πέταξε δύο βαθμούς στην πρωτεύουσα με αντίπαλο τη Λεβερκούζεν (2-2), την κάκιστη αμυντική γραμμή της οποίας εκμεταλλεύτηκε σε αρκετές περιπτώσεις. Εννέα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ είχαμε τη φάση της αναμέτρησης: Μετά από φάση διαρκείας ο Μποέτιους σούταρε σε κενή εστία, η μπάλα χτύπησε ξεκάθαρα στο χέρι του Κοσουνού, ωστόσο τόσο ο διαιτητής, όσο ο VAR έδειξαν παίζεται.

Όπως ήταν αναμενόμενο η απόφαση ξεσήκωσε θύελλα αντιδράσεων στο στρατόπεδο των πρωτευουσιάνων. “Η ερχόμενη αναμέτρηση είναι ιδιαίτερη για μένα”, υπογράμμισε ο προπονητής Σβαρτς που θα αντιμετωπίσει για πρώτη φορά την πρώην ομάδα του (2017-2019). Δεν αναμένεται να ανακατέψει σημαντικά την τράπουλά του.