*16η αγωνιστική

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*Η περσινή νίκη της Άλμερε Σίτι στην έδρα της Μάαστριχτ (0-2) ήταν μόλις η δεύτερη στα δεκαοχτώ τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα αυτή (10-6-2).

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΜΑΑΣΤΡΙΧΤ

Προηγούμενο ματς: Κατέβηκαν μόνο οι φανέλες της να παίξουν απέναντι στην Ουτρέχτη Β εκτός έδρας, έτσι γνώρισε φυσιολογική ήττα με 3-0 την περασμένη αγωνιστική. Λόγω της φόρμας της, έδειξε υπεροψία και το πλήρωσε. Δεν έδειξε κανένα από τα θετικά εκείνα στοιχεία που παρουσίαζε ανελλιπώς στους αγώνες της. Αιφνιδιάστηκε δεχόμενη γρήγορο γκολ στο 15′ και παρότι προσπάθησε να πιέσει, δεν τα κατάφερε και είχε εμφανές θέμα στην δημιουργία. Δέχτηκε άλλα δύο γκολ στις αρχές της επανάληψης (50′,57′) και κάπου εκεί όλα τελείωσαν.

Ηχηρό καμπανάκι η ευρεία ήττα από την ουραγό της βαθμολογίας και απόδειξη, πως παρά την φόρμα της οφείλει να είναι κάθε εβδομάδα σοβαρή, αν θέλει να πετύχει κάτι καλό φέτος. Σπουδαία πορεία ως τώρα, ωστόσο έχει ενδιαφέρον να δούμε την αντίδρασή της μετά από μία τέτοια ήττα, την πρώτη της μάλιστα μετά τις 9/9!

Μάαστριχτ Στατιστικά

*Σκοράρει πρώτη στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της

*Βρέθηκε να κερδίζει στα 4/6 τελευταία πρώτα ημίχρονα

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΛΜΕΡΕ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε δύσκολα την Ντόρντρεχτ με 2-1 εντός έδρας την προηγούμενη εβδομάδα. Προηγήθηκε μόλις στο 2′ αλλά ισοφαρίστηκε με αυστηρό πέναλτι δύο λεπτά αργότερα (4′). Στην συνέχεια, προσπάθησε μέσα από την κατοχή της μπάλας να παγώσει τον ρυθμό του αγώνα και τα κατάφερε. Πίεσε αλλά έπαιξε με υπομονή και ανταμείφθηκε προς το τέλος, αφού σημείωσε γκολ νίκης στο 87′. Έξι λεπτά νωρίτερα, είχε χάσει πέναλτι.

Συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις η ομάδα του Άλεξ Παστόρ, που βρίσκεται σταθερά στην πρώτη πεντάδα του πίνακα και ατενίζει το μέλλον με μεγάλη αισιοδοξία. Μόλις μία ήττα στα εννιά τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος (6-2-1) και η αντεπίθεση συνεχίζεται για την Άλμερε Σίτι, που μετά το μέτριο ξεκίνημα φωνάζει παρούσα για τα πλέι οφ. Με χιαστό χάνει όλη την σεζόν ο πλάγιος χαφ Ματουά (5/1), αμφίβολος ο μέσος Εσάγιας (7/0).