40η αγωνιστική

*Μετρούν 7 σερί αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Η Φουενλαμπράδα δεν έχει υποστεί ήττα από την Λούγκο, στα πρόσφατα 3 παιχνίδια ανάμεσά τους.

*Α’ Γύρος: Φουενλαμπράδα – Λούγκο 1-1

ΛΟΥΓΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Απέσπασε ισοπαλία εκτός έδρας, με σκορ 1-1 και αντίπαλο την Ιμπίθα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 6’ ο Μολίνα χρεώθηκε αυτογκόλ για να γίνει το 0-1 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 50’ ο Θενιταγόια ισοφάρισε σε 1-1 και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Λούγκο πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Ιμπίθα (1-1) και εξακολουθεί να μάχεται για τη μαθηματική εξασφάλιση της παραμονής στην κατηγορία. Δεν έχει σημειώσει νίκη για τέσσερις αγωνιστικές η ομάδα του Ρουμπέν Αλμπές, με απολογισμό δύο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Με τη βαθμολογία όταν ολοκληρώθηκε η 39η αγωνιστική, απέχει επτά πόντους από την επικίνδυνη ζώνη και τρεις αναμετρήσεις να απομένουν. “Ό,τι και να συμβεί στα υπόλοιπα παιχνίδια, εμείς πρέπει να κερδίσουμε μπροστά στον κόσμο μας. Να δουλέψει το μυαλό και να ανταποκριθούν και τα πόδια των παικτών”, ανέφερε μεταξύ άλλων στη συνέντευξη τύπου ο τεχνικός της Λούγκο, Αλμπές. Δεν είναι διαθέσιμος ο Κλαβερία διότι είναι τιμωρημένος. Εκτός και οι Νταβίδ Μαγιοράλ, Άλεξ Πέρεθ, Χοσέλου και αμφίβολος ο Ρος.

Λούγκο Στατιστικά

*6/10 παιχνίδια έληξαν με under 2.5 γκολ

*3/5 αναμετρήσεις έληξαν με No Goal

*Δέχεται γκολ σε 11/19 ματς εντός έδρας

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΦΟΥΕΝΛΑΜΠΡΑΔΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2 εντός έδρας, από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ Β’, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο φινάλε του ημιχρόνου ο Μπουλντίνι σκόραρε για το 1-0 των γηπεδούχων. Στο 63’ ο Αλκάιν ισοφάρισε σε 1-1 και στο 87’ ο Μπουλντίνι αποβλήθηκε για τη “Φουένλα”. Στις καθυστερήσεις ο Άλεξ Σόλα σκόραρε και έκανε την ανατροπή για τους φιλοξενούμενους.

Η Φουενλαμπράδα περιμένει μονάχα να ολοκληρωθούν οι υποχρεώσεις της για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο και να ξεκινήσει την προετοιμασία της για το νέο πρωτάθλημα, στην τρίτη κατηγορία του ισπανικού ποδοσφαίρου. Χωρίς κίνητρο και με απογοήτευση για τον υποβιβασμό έως το φινάλε της σεζόν. Η “Φουένλα” έχασε και από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ Β’ (1-2) στο προηγούμενο ματς και έφτασε τις επτά διαδοχικές ήττες, εννέα στα τελευταία δέκα ματς. “Είναι η στιγμή να κάνουμε την αυτοκριτική μας και να προετοιμαστούμε για να επιστρέψουμε”, δήλωσε ο πρόεδρος της μαδριλένικης ομάδας, Παένα. Για το προσεχές παιχνίδι δεν υπολογίζονται οι τιμωρημένοι Μπουλντίνι, Ιμπάν Σαλβαδόρ και Αλμπέρτο Ροδρίγκεθ. Εξέτισαν ο Σοτίγιος και ο Κονατέ.