*16η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Λουκέρνη – Λουγκάνο 3-2

*GG στα 16 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΛΟΥΓΚΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (5-2) από την Μπόντο Γκλιμτ. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Πελεγκρίνο (40′), Φετ (52′) και Μπεργκ (65′), μείωσε ο Σέλαρ στο 69′. Το 4-1 έκανε ο Πελεγκρίνο στο 78′, οχτώ λεπτά αργότερα ο Μπάμπιτς έκανε το 4-2. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κάπσκάρμο στο 88′.

Νοκ άουτ από τη συνέχεια του Κόνφερενς Λιγκ τέθηκε με τον πλέον εμφατικό τρόπο η Λουγκάνο μεσοβδόμαδα, δεχόμενη πέντε γκολ στην έδρα της Μπόντο Γκλιμτ. Παραμένοντας στους τέσσερις βαθμούς στον 4ο όμιλο βρίσκεται στο +3 από την Μπεσίκτας και στο -6 από τους 2ους Νορβηγούς.

Λίγες μέρες νωρίτερα το συγκρότημα του Κροκί-Τορτί άλωσε την έδρα της Ιβερντόν με το εντυπωσιακό 5-0. Σκόραρε σε κάθε κατεβασιά του, παράλληλα έβαλε τέλος σε αρνητικό σερί πέντε αναμετρήσεων στη Σούπερ Λιγκ (0-1-4). Η Λουγκάνο αγνοεί τη νίκη στις τρεις τελευταίες που υποδέχτηκε τη Λουκέρνη (0-2-1). Οι Χαϊρίζι και Μαχμούντ κρίνονται αμφίβολοι.

ΛΟΥΓΚΑΝΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΟΥΚΕΡΝΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-1) της Βίντερτουρ. Ο Σαντέρ έκανε το 1-0 στο 6′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι στο 66′ με Σετίν. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν Σιμάνι (85′) και Ασουμά Αμπουμπακάρ (90′).

Δεν έπιασε σπουδαία απόδοση με αντίπαλο τη Βίντερτουρ, η οποία λίγο ήθελε να ανατρέψει τα δεδομένα στην αναμέτρηση έξι λεπτά μετά την ισοφάριση του Σετίν, όταν ο Λτάιεφ είχε δοκάρι. Άνοιξαν λογαριασμό στη Σούπερ Λιγκ οι Σιμάνι και Ασουμά Αμπουμπακάρ σκοράροντας στα τελευταία λεπτά.

Η Λουκέρνη γνώρισε τρεις σερί εκτός έδρας ήττες στη διοργάνωση, αγνοεί τη νίκη σε τέσσερις. “Τρέχει” ένα αήττητο σερί επτά αναμετρήσεις κόντρα στη Λουγκάνο (3-4-0), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Δεν άλλαξε κάτι όσον αφορά τα αγωνιστικά προβλήματα που αντιμετωπίζει ο προπονητής Φρικ.