*Πρώτο φετινό ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες.

ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στο Σαν Χοσέ. Το 0-1 ο Εσπινόσα στο 30’, το 1-1 έκανε ο Μπουανζά στο 37’. Με δέκα παίκτες απ’ το 56’ το Σαν Χοσέ.

Δεν μπορεί να βρει σταθερότητα, υποδέχτηκε το Σαν Χοσέ και δεν κατάφερε να κερδίσει, παρότι το είχε μεγάλη ανάγκη. Ήταν καλύτερη απ’ τον αντίπαλο, απ’ το 56’ έπαιζε με παίκτη παραπάνω, αλλά δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις περιστάσεις και έμεινε στο 1-1.

Πρώτο θετικό αποτέλεσμα μετά από τρεις σερί ήττες κόντρα σε Γκάλαξι (2-1), Ντάλας (2-0) και Βανκούβερ (2-3), είχαν προηγηθεί δύο σερί νίκες με Κάνσας (2-1) και Σιάτλ (1-0), νωρίτερα δεν είχε νίκη σε έξι παιχνίδια σ’ όλες τις διοργανώσεις. Μετρά ρεκόρ 3-3-5 στις τελευταίες 11 αγωνιστικές, με 33 πόντους έπεσε στην τρίτη θέση της Δύσης, στο -3 απ’ το Σεντ Λούις.

ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 8/12 Under 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 7/12 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΕΝΤ ΛΟΥΙΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 1-0 επί του Τορόντο. Το γκολ ο Τζάκσον στο 50’.

Είναι σε καλή κατάσταση, έρχεται από νέα νίκη, αυτή τη φορά εκτός έδρας κόντρα στο Τορόντο. Το ματς δεν είχε τρομερό ρυθμό, το Σεντ Λούις ήταν καλύτερο στο δεύτερο 45λεπτο, σκόραρε στο 50’ και διαχειρίστηκε καλά την κατάσταση, μπορούσε να κερδίσει πιο άνετα.

Τρίτο σερί «τρίποντο» μετά το εντός έδρας 2-0 επί του Κολοράντο και το εκτός έδρας 2-1 επί του Σαν Χοσέ, ερχόταν από δύο σερί ήττες κόντρα σε Σολτ Λέικ (1-3) και Νάσβιλ (3-1), νωρίτερα πήρε εντός έδρας 1-1 κόντρα στο ΛΑ Γκάλαξι, έχασε εκτός έδρας 2-0 απ’ το Ντάλας, σε ματς που συνεχίστηκε από ένα σημείο στο δεύτερο 45λεπτο, καθώς είχε διακοπεί πριν από καιρό. Μετρά ρεκόρ 3-1-2 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές. Με 38 πόντους καταλαμβάνει την πρώτη θέση της Δύσης.