*16η αγωνιστική

*H CSΑ όχι απλά είναι αήττητη σε τέσσερις αγώνες απέναντι στην Λοντρίνα, έχει και ισάριθμες νίκες σε αυτό το διάστημα.

ΛΟΝΤΡΙΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Λοντρίνα έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Γκρέμιο, χάρη σε ένα τέρμα του Γκάμπριελ Τεξέιρα στο 14’. Είχε αρκετές φάσεις για να ισοφαρίσει, ένα δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο και από ένα ακυρωθέν γκολ σε κάθε ημίχρονο, αλλά θα μπορούσε να είχε δεχθεί και δεύτερο γκολ.

Η Λοντρίνα ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Γκρέμιο, αλλά η εμφάνιση της ήταν αρκετά καλή, δεδομένης και της δυναμικής της αντιπάλου της. Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα της στους τρεις τελευταίους αγώνες, ενώ στο γήπεδό της έχει χάσει μόνο από την Βάσκο Ντα Γκάμα στο εθνικό πρωτάθλημα, με τέσσερις νίκες σε οκτώ παιχνίδια.

Βρέθηκε πάλι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 13η θέση του συγκεκριμένα, αλλά παρόλο που είναι στο +3 από την ζώνη του υποβιβασμού και την σημερινή της αντίπαλο, έχει τρεις περισσότερες νίκες από αυτήν και έναν αγώνα λιγότερο, επομένως δεν μπορεί να θεωρηθεί απόσταση βολής!

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού ο τερματοφύλακας Βίκτορ Σόουζα, ο αμυντικός Φελίπε Βιεϊρά και ο μέσος Πέντρο Κάτσο, ενώ χτύπησε και ο επιθετικός της Γκάμπριελ Σάντος που θα λείψει επίσης. Και ο μέσος Τζόνι Λούκας περιμένει ακόμη το συμβόλαιο του να ετοιμαστεί για να παίξει, αν και έχει και αυτός κάποιες ενοχλήσεις.

Λοντρίνα Στατιστικά

*Εχει 4/6 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 9/15 G/G εντός έδρας, 6/8 στο εθνικό πρωτάθλημα.

*Εχει 7/15 αγώνες με 2-3 εντός έδρας, 5/8 στο εθνικό πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

CSA ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: H CSA έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Σαμπάιο Κορέα, αν και πάλεψε αρκετά για να αποφύγει την ήττα. Και οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο, πριν βρεθεί να χάνει από τέρμα του Γκάμπριελ Ποβέντα στο 47’, ενώ δέχθηκε και δεύτερο γκολ από τον Ιγκόρ Κατατάου στο 56’, χωρίς να καταφέρει να αντιδράσει.

H CSA ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Σαμπάιο Κορέα, δεύτερη ήττα της στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν έχει πετύχει κάποια νίκη! Και μακριά από την έδρα της δεν έχει κερδίσει στο εθνικό πρωτάθλημα ακόμη, ενώ γενικώς δεν έχει νίκη εδώ και οκτώ παιχνίδια εκτός!

Είναι πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, μπήκε μάλιστα στη ζώνη του υποβιβασμού, στην 17η θέση του συγκεκριμένα, ισόβαθμη με την Ναούτικο που είναι εκτός αυτής, αλλά με λιγότερες νίκες, αφού άλλωστε έχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, μαζί με Βίλα Νόβα και Τομπένσε.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού oι αμυντικοί Σέντρικ, Ερνάντες, Γουέρλεϊ, οι μέσοι Λουρέντσο, Γκάμπριελ Τονίνι και ο επιθετικός Κλέιτον, ενώ χτύπησε και ο αμυντικός Αντερσον Μάρτινς και τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Γουέλινγκτον, με τις απουσίες στη συγκεκριμένη γραμμή να μαζεύονται πολλές!