*29η αγωνιστική.

*Στο πρωτάθλημα: Μποέμιανς – Λόνγκφορντ Τάουν 1-1, Λόνγκφορντ Τάουν – Μποέμιανς 0-2, Μποέμιανς – Λόνγκφορντ Τάουν 2-2.

ΛΟΝΓΚΦΟΡΝΤ ΤΑΟΥΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν άργησε να επιστρέψει στις ήττες η Λόνγκφορντ Τάουν, δεν κατάφερε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις του εκτός έδρας αγώνα με την Ντέρι. Ο αντίπαλος έκανε αποτελεσματική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε δύο φορές και έβαλε τις βάσεις για την τελική επικράτηση. Στο δεύτερο 45λεπτο έκανε διαχείριση της κατάστασης, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα απ’ τη Λόνγκφορντ, όλα τελείωσαν στο 82’ με το 3-0. Άμεση επιστροφή στις ήττες μετά το εντός έδρας αναπάντεχο 1-0 επί της Ντάνταλκ, έρχεται από 6/7 ήττες. Με δεδομένο ότι είναι στο -18 απ’ την ένατη θέση, όλα δείχνουν ότι θα αποχαιρετήσει την κατηγορία, είναι στο -21 απ’ την απευθείας παραμονή. Επιστρέφει ο Ρόμπινσον (Μέσος, 19).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 κόντρα στην Ντέρι. Στο 2-0 το ημίχρονο με τα γκολ των ΜακΓκόνικλ και Ακιντούντε, το τελικό 3-0 ήρθε στο 82’ απ’ τον Ογκέντι.

ΛΟΝΓΚΦΟΡΝΤ ΤΑΟΥΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 7/13 Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στην Betshop).

*Έρχεται από 7/11 ΝG ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεύτερη σερί ήττα υπέστη η Μποέμιανς, αυτή τη φορά εκτός έδρας κόντρα στην Ντάνταλκ. Τη Δευτέρα έχασε 2-1 εκτός έδρας, σε ματς που ήταν μοιρασμένο. Δεν έκανε τρομερή εμφάνιση, το ματς γενικά ήταν ισορροπημένο, η Ντάνταλκ ήταν πιο αποτελεσματική, βρήκε δύο γκολ μέχρι το 59’ και έβαλε τις βάσεις για την επικράτηση. Συνέχεια στις ήττες για την Μποέμιανς, ερχόταν απ’ το εντός έδρας αναπάντεχο 1-2 κόντρα στη Φιν Χαρπς, έχει ρεκόρ 2-1-3 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές. Με 38 πόντους καταλαμβάνει την 5η θέση της βαθμολογίας, στο -7 απ’ την τρίτη θέση και στο +6 απ’ την τελευταία δυάδα. Έχει πολλά ματς ακόμη, προλαβαίνει να διεκδικήσει μέχρι και την τριάδα. Κέρδισε μόλις ένα απ’ τα τελευταία εφτά εκτός έδρας ματς πρωταθλήματος (1-1-5).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 κόντρα στην Ντάνταλκ. Το 1-0 ο Στάντον στις καθυστερήσεις, το 2-0 ο Χόμπαν στο 59’, μείωσε η Μποέμιανς στο 71’ με τον Γουίλσον.