*6η αγωνιστική

*NG στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΛΑΣΚ ΛΙΝΤΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Στουρμ Γκρατς. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Νακαμούρα στο 65′.

Άντεξε στην πίεση που την ασκήθηκε στο πρώτο ημίχρονο από την Στουρμ Γκρατς. Ανέβασε στροφές στο δεύτερο καταφέρνοντας να σκοράρει στο 65′ με το τρίτο γκολ του Νακαμούρα, πανηγυρίζοντας μία σπουδαία νίκη στη “Merkur Arena” (1-0). Φτάνοντας τους 13 βαθμούς σε πέντε αγωνιστικές η ΛΑΣΚ Λιντζ οδηγεί την κούρσα όντας στο +2 από την Σάλτσμπουργκ.

“Πετύχαμε τον στόχο που είχαμε θέσει, να βρισκόμαστε στην κορυφή της βαθμολογίας μετά το τέλος της αναμέτρησης”, ανέφερε ο προπονητής Κούμπαουερ. Η ΛΑΣΚ Λιντζ έχει απολογισμό 6-2-1 στις εννέα τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με την Άλταχ (κράτησε το μηδέν στις τέσσερις).

ΛΑΣΚ ΛΙΝΤΖ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 9/10 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΛΤΑΧ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Αούστρια Λουστενάου. Στο 25′ ο Τίμπιντι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, απάντησαν οι Μάακ (30′) και Τεξέιρα (89′). Με δέκα ολοκλήρωσε η Άλταχ λόγω αποβολής του Νουχίου (90+2′).

Την πρώτη εντός έδρας ήττα σε τρεις αγωνιστικές γνώρισε η Άλταχ από τη νεοφερμένη Αούστρια Λουστενάου την προηγούμενη βδομάδα (2-1). Πήρε προβάδισμα στο 25′, προτού ισοφαριστεί πέντε λεπτά αργότερα. Η απόδοσή της έπεσε στο δεύτερο ημίχρονο, γεγονός που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 90′.

Τεράστιο μερίδιο ευθύνης φέρει όλη η αμυντικής γραμμής της Άλταχ που δεν κατάφερε να διώξει εγκαίρως την μπάλα. Απογοητευμένος από την εμφάνιση των ποδοσφαιριστών του εμφανίστηκε ο προπονητής Κλόζε. “Είχαμε περισσότερα να χάσουμε κι αυτό μας επηρέασε”, ανέφερε. Μία νίκη πανηγύρισε η Άλταχ στις 18 τελευταίες αναμετρήσεις με την ΛΑΣΚ Λιντζ (τρεις ισοπαλίες, 14 ήττες): Τον Οκτώβριο του 2021 (1-0 εκτός).