*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Πιτέρμπορο-Λίνκολν 2-0.

ΛΙΝΚΟΛΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Ντέρμπι, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά με θετικό αποτέλεσμα για τη Λίνκολν. Είχε ευκαιρίες, απείλησε με αρκετές από αυτές την αντίπαλη εστία, αλλά δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Η άμυνά της πιέστηκε έντονα, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν άστοχοι στη τελική τους προσπάθεια, με αποτέλεσμα να κρατήσουν το μηδέν παθητικό.

Μια ακόμα καλύτερη εμφάνιση θέλει και πρέπει να πραγματοποιήσει σήμερα, προκειμένου να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για θετικό αποτέλεσμα. Δεν είναι σε καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, βγάζει αρκετές αστάθειες στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται συχνά γκολ, ενώ παράλληλα βρίσκει δίχτυα με το σταγονόμετρο, σκοράροντας μόλις 2 φορές στις τελευταίες πέντε αναμετρήσεις της.

Λίνκολν Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κρόουλι με σκορ 2-1, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι μμε τον Τσαρούγια στο 23’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπόροους στο 28’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Κλαρκ στο 37’.

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του Λιγκ Τρόφι κατάφερε να πάρει η Πιτέρμπορο με μια αποτελεσματική εμφάνιση. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε στη συνέχεια να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ανατρέποντάς το πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα νικηφόρα αποτελέσματα θέλει να δώσει. Είναι σε καλή κατάσταση, σκοράρει ασταμάτητα τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, ενώ ακόμα και που δέχεται γκολ σε κάθε αναμέτρησή της, δεν δείχνει να πτοείται. Αήττητη στις τελευταίες πέντε εξόδους της, μετρώντας τέσσερις νίκες (4-1-0), καθώς επίσης 10 γκολ ενεργητικό και 6 παθητικό.