* 25η αγωνιστική

* Στον πρώτο γύρο: Σόγκνταλ – Λίλεστρομ 0-1

* Η Λίλεστρομ γνώρισε μόλις μία ήττα στα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Λίλεστρομ για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε goal-goal στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Σόγκνταλ για το πρωτάθλημα.

ΛΙΛΕΣΤΡΟΜ

Χωρίς νίκη παραμένει η Λίλεστρομ στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε δύο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Πριν από δύο βδομάδες το συγκρότημα του Έρλαντσεν δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Τρόμσο (2-1 εκτός έδρας). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στα πρώτα δευτερόλεπτα με τον Όντεγκααρντ, προτού ο Όλσεν διπλασιάσει τα τέρματά τους στο 17’.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 56’ με τον Μίκαλσεν. Στις επτά τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Λίλεστρομ για την ίδια διοργάνωση γνώρισε μόλις μία ήττα, αυτή από τη Ρόζενμποργκ (3-0) στις 24 Σεπτεμβρίου. Στις υπόλοιπες σημείωσε τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες. Στις τέσσερις σημειώθηκε no-goal, ενώ σε ισάριθμες σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ.

Προηγούμενο ματς: Η Λίλεστρομ γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Τρόμσο για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Η Λίλεστρομ αγνοεί τη νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Δείτε τα προγνωστικά Νορβηγίας (Κλικ Εδώ)

Το Λίλεστρομ – Σόγκνταλ παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΣΟΓΚΝΤΑΛ

Μετά τις ήττες που γνώρισε από τις Μπραν (2-1 εκτός έδρας) και Χάουγκεσουντ (1-0 εντός έδρας) η Σόγκνταλ επικράτησε της Άαλεσουντ (1-0 εκτός έδρας), ενώ πριν από δύο βδομάδες μοιράστηκε από ένα βαθμό με τη Μόλντε (2-2 εντός έδρας). Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με τον Μάντιτς στο 12’, προτού ο Ενουακάλι διπλασιάσει τα τέρματά τους στο 23’. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 36’ με τον Σιγκουρντχάνσον.

Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Στραντ. «Είμαστε έτοιμοι για το ταξίδι στην έδρα της Λίλεστρομ», υπογράμμισε μεταξύ άλλων με δηλώσεις του ο αρχηγός Χόβλαντ (ΑΜ). Στην αποστολή της ομάδας επέστρεψαν οι Σούλζε (ME) και Ράμσλαντ (ΕΠ) που εξέτισαν την ποινή τιμωρίας τους.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Σόγκνταλ και Μόλντε στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (2-2) για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Η Σόγκνταλ πανηγύρισε μόλις μία νίκη στα επτά τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (δες το στην Goalbet)