* Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ

* Χωρίς VAR

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΛΕΧ ΠΟΖΝΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με τη Ζαγκλέμπιε. Ο Λακόμι άνοιξε το σκορ για τη Ζαγκλέμπιε το 58’ και ο Ίσακ ισοφάρισε με πέναλτι στο 66’.

Συνεχίστηκε και την Κυριακή η αγωνιστική κρίση στην πρωταθλήτρια Πολωνίας, παρέμεινε δίχως νίκη (0-1-2) στην εκκίνηση της Ekstraklasa και το κλίμα στην ομάδα χειροτερεύει.

Ανύπαρκτη επιθετικά για ένα ημίχρονο στο Λούμπιν, η Ζαγκλέμπιε την απείλησε από στατικές φάσεις και στην κόντρα. Μία από τα ίδια και στην εκκίνηση της επανάληψης, βρέθηκε να κυνηγά στο σκορ από δυνατό εκτός περιοχής σουτ και κάπου εκεί έβγαλε εγωισμό. Ισοφάρισε άμεσα με τον επιτελικό Αμαράλ να κερδίζει το πέναλτι, ουσιαστικά στην πρώτη του επαφή, περνώντας ως αλλαγή. Πάνω κάτω η μπάλα στο τελευταίο κομμάτι του ματς, είχε θέματα στο αμυντικό transition, αλλά και μεγάλη ευκαιρία (δοκάρι ο Αμαράλ) να γυρίσει το ματς.

“Είμαι χαρούμενος με αυτό που είδα, με την αντίδραση της ομάδας μετά την τελευταία ήττα” σχολίασε μετά το κυριακάτικο παιχνίδι ο κόουτς Φαν ντε Μπρομ!

Δριμύτατη η κριτική που ασκείται στην ομάδα και κυρίως στο νέο προπονητή, από πρώην παίκτες του συλλόγου και φυσικά τους οπαδούς, οι οποίοι εξέδωσαν σχετική ανακοίνωση. Ο αρχηγός Ίσακ όμως έκανε κάλεσμα ενότητας για την ρεβάνς.

Σταθερές οι απουσίες, σημαντικές αυτές των κίπερ Ρούντκο και του αμυντικού Σάτκα.

ΛΕΧ ΠΟΖΝΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΒΙΚΙΝΓΚΟΥΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (3-3) με τη Φραμ Ρέικιαβικ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 ως 55’, η Βίκινγκουρ γύρισε προσωρινά το ματς με Άτλασον (57’), Γκούντγιονσον (63’) και Άγκναρσον (64’), με την Φραμ να ισοφαρίζει στο 87’.

Κοντά στη μεγαλύτερη ευρωπαϊκή πρόκριση της ιστορίας της βρίσκεται πλέον η Βίκινγκουρ, μετά τη νίκη της προηγούμενης Πέμπτης, η οποία συνοδεύτηκε από μία εξαιρετική εμφάνιση για τα δεδομένα της.

Καλύτεροι οι Ισλανδοί σε όλο το ματς με τη Λεχ στο Ρέικιαβικ, είχαν περισσότερη ενέργεια/όρεξη, προηγήθηκαν στο φινάλε του ημιχρόνου και στην επανάληψη είχαν πολλές προϋποθέσεις να βρουν και δεύτερο γκολ στις προβληματικές μεταβάσεις των Πολωνών.

Έφτασαν τα 8 παιχνίδια δίχως ήττα (4-4-0) οι περσινοί πρωταθλητές Ισλανδίας, οι οποίοι στα προκριματικά του Champions League έβγαλαν το λάδι στη Μάλμε, με ήττα 3-2 στη Σουηδία και ισοπαλία 3-3 στο νησί.