*8η αγωνιστική

*Over 2,5 στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΛΕΪΚΝΙΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας στην παράταση με 3-2 (2-2 κ.δ.) από την Φραμ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Τόρλαρσον (12′) και Τόρλακσον (52′), απάντησαν ισάριθμες οι Γιάκομπσεν (66′) και Μπέργκερ (72′ πεν.). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πολ (102′). Η Φραμ αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 74′ λόγω αποβολής του Ελίσον.

Στην απογοητευτική πορεία της στο πρωταθλήματος (τρεις ισοπαλίες, τέσσερις ήττες) ήρθε να προστεθεί ο αποκλεισμός από τους “32” του Κυπέλλου Ισλανδίας μεσοβδόμαδα. Η Λέικνιρ το πάλεψε, αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα στη διαδικασία της παράτασης από την Φραμ που αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 74′.

Την προηγούμενη βδομάδα επέστρεψε με τον βαθμό από την έδρα της Ρέικιαβικ (1-1) σκοράροντας λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Η Λέικνιρ έχει απολογισμό 0-1-2 σε τρεις εντός έδρας αγωνιστικές, στις δύο από τις οποίες δεν κατάφερε να σκοράρει. Αγνοεί τη νίκη σε οχτώ αναμετρήσεις με την Μπρέινταμπλικ (δύο ισοπαλίες, έξι ήττες).

ΛΕΪΚΝΙΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*GG στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΜΠΡΕΪΝΤΑΜΠΛΙΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (6-2) της Βαλούρ. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το λάθος να προηγηθούν με Χέιμισον (15′) και Χάραλντσον (19′), προτού ισοφαριστούν από Σόου (21′) και Μαργκέιρσον (42′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν οι Τόρβαλντσον (58′, 71′), Γκούντμουντσον (74′) και Κβιστ (81′).

Η ήττα που γνώρισε στον τελικό του Σούπερ Καπ Ισλανδίας από την Βίκινγκουρ (1-0) στις 10 Απριλίου πείσμωσε την Μπρέινταμπλικ. Ακολούθησαν οχτώ σερί νίκες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο Ισλανδίας, μεσοβδόμαδα σκόρπισε στους… έξι ανέμους την Βαλούρ (6-2 εντός) πανηγυρίζοντας την πρόκριση στους “16”.

Συγκεντρώνοντας 21 βαθμούς βρίσκεται στην κορυφή του πρωταθλήματος, την προηγούμενη βδομάδα δυσκολεύτηκε, αλλά κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της μαχητικής Φραμ (4-3 εντός). Η Μπρέινταμπλικ έχει απολογισμό 3-1-0 στις τέσσερις τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Λέικνιρ.