*No/Goal οι τέσσερις πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Λε Μαν – Σοσό στον Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΛΕ ΜΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αδίκησε για ακόμη μια φορά τον εαυτό της η Λε Μαν, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με 2-1 από τη Λοριάν. Έπεσε πάνω σε μια εξαιρετικά αποτελεσματική αντίπαλο στο πρώτο ημίχρονο, έμεινε πίσω στο 16’ (0-1), για να δεχθεί το 0-2 στο 38’. Στο δεύτερο μέρος, ανέβασε στροφές, έχασε σημαντικές ευκαιρίες να μειώσει νωρίς και να μπει στη διεκδίκηση του αποτελέσματος, με το 1-2 να έρχεται στις καθυστερήσεις της συνάντησης (1-2 στο 92’). «Πληρώσαμε τα κενά στην άμυνα και τιμωρηθήκαμε από μια αντίπαλο που έκανε δύο φάσεις γκολ στο πρώτο ημίχρονο», είπε ο Ντεζιρέ.

Πέμπτη διαδοχική ήττα στο πρωτάθλημα για τη Λε Μαν, μετά απ’ αυτές που προηγήθηκαν από τις Λανς (1-2), Οσέρ (2-1), Βαλενσιέν (1-2) και Νανσί (2-1). Είναι η ομάδα που δεν έχει πανηγυρίσει ούτε βαθμό στο πρωτάθλημα και φυσιολογικά παραπαίει στην τελευταία θέση της κατάταξης. Αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα στην άμυνα (10 γκολ σε 5 παιχνίδια) και οφείλει να βελτιωθεί περισσότερο σε όλους τους τομείς, για να μην επιστρέψει άμεσα στη National 1. Την Τρίτη προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Λιγκ Καπ, ξεπερνώντας στα πέναλτι το εμπόδιο της Ορλεάν (2-2 κανονικός αγώνας, 8-7 στα πέναλτι). Τιμωρημένος ο Μανζαλά (Μέσος, 4, 0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη – πρόκριση στα πέναλτι επί της Ορλεάν στο Κύπελλο.

Λε Μαν Στατιστικά

*Από 2-3 γκολ συνοδεύτηκαν τα 6/7 πρόσφατα παιχνίδια (δες το στον Stoiximan).

*Over 2.5 τα πέντε πρόσφατα παιχνίδια.

*Δέχθηκε από δύο γκολ ακριβώς στα εφτά φετινά παιχνίδια.

ΣΟΣΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αξιοποίησε ιδανικά τον παράγοντα έδρα η Σοσό, κερδίζοντας ευκολότερα του αναμενομένου με 3-0 τη Νανσί. Μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Σανέ μόλις στο 2’ (1-0), έκανε άψογη διαχείριση στη συνέχεια, δεν κινδύνεψε ιδιαίτερα από την αντίπαλό και κράτησε με ευκολία ανέπαφη την εστία της. Στο 75’ με τον Βέισμπερκ διπλασίασε τα τέρματά της, για να βάλει τέλος στο παιχνίδι με τον Λασμέ στο 82’ της συνάντησης (3-0).

«Κάναμε ένα εξαιρετικό παιχνίδι και δώσαμε χαρά στον κόσμο μας. Αυτή η νίκη είναι πολύ σημαντική και σε αυτή πρέπει να στηριχθούμε για να έχουμε ανάλογα αποτελέσματα στη συνέχει», είπε ο κόουτς Νταφ. Επιστροφή στις νίκες για τη Σοσό, μετά την ήττα από τη Λοριάν (1-0), τρέχει ρεκόρ 2-2-1 στο πρωτάθλημα, αφήνει εκπληκτικές εντυπώσεις και δείχνει αποφασισμένη να αποκτήσει από νωρίς διαφορά ασφαλείας από τις επικίνδυνες θέσεις. Δεν αναφέρθηκαν νεότερα προβλήματα, συνεχίζουν τραυματίες οι Μολτενί (Αμυντικός), Σενζεμπά (Αμυντικός) και Ουρεγκά (Επιθετικός, 3, 2).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 κόντρα στη Νανσί.