ΒΙΡΤΟΥΣ ΛΑΝΤΣΙΑΝΟ

Χωρίς νίκη παραμένει η Βίρτους Λαντσιάνο στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε μία ισοπαλία και τρεις ήττες, υποχωρώντας στη 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα που οδηγεί στα πλέι άουτ, όντας ισόβαθμη στους 40 βαθμούς με τις Λατίνα και Προ Βερτσέλι. Πιο συγκεκριμένα αφού επικράτησε της Τσεζένα (2-0 εντός έδρας) στις 19 Μαρτίου το συγκρότημα του Μαράλιουλο γνώρισε την ήττα από τις Περούτζια (1-0 εντός έδρας), Κροτόνε (1-0 εκτός έδρας) και Βίρτους Εντέλα (2-1 εντός έδρας). Το Σάββατο (16/4) αναδείχθηκε ισόπαλο με τη Λατίνα (2-2 εκτός έδρας). Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Ντουμίτρου ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο, και πιο συγκεκριμένα μέσα σε επτά λεπτά, οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν το εις βάρος τους αποτέλεσμα με τα γκολ των Βάστολα (52’) και Μαριλούνγκο (59’). Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Σκάλια στις καθυστερήσεις, δίνοντας το βαθμό της ισοπαλίας στη Λατίνα. Τέσσερις νίκες και δύο ήττες είναι ο απολογισμός της Βίρτους Λαντσιάνο στις έξι τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση.

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Λατίνα και Βίρτους Λαντσιάνο στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (2-2), στο πλαίσιο της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Βίρτους Λαντσιάνο με αντίπαλο τη Νοβάρα σε όλες τις διοργανώσεις.

Στοιχημάτισε τώρα στο Λαντσιάνο – Νοβάρα (Κλικ Εδώ)

ΝΟΒΑΡΑ

Έπρεπε να περάσουν τέσσερις αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε δύο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες, για να καταφέρει να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα η Νοβάρα, στην προσπάθεια που κάνει να διατηρηθεί στην πρώτη οχτάδα του βαθμολογικού πίνακα που οδηγεί στα πλέι οφ ανόδου του πρωταθλήματος. Αφού μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Μπρέσια (0-0 εκτός έδρας) και Σαλερνιτάνα (1-1 εντός έδρας), και γνώρισε την ήττα από τις Μπάρι (2-1 εντός έδρας) και Σπέτσια (1-0 εκτός έδρας), το συγκρότημα του Μπαρόνι κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Λιβόρνο (2-1 εντός έδρας) το Σάββατο (16/4). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 11’ με τον Φαραγκό. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 65’ με τον Κόμι, ο οποίος με τη συμπλήρωση των 90’ αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φαραγκό με το δεύτερο προσωπικό του γκολ. «Θα δώσουμε τα πάντα για τα πλέι οφ ανόδου», είπε ο προπονητής της Νοβάρα.

Προηγούμενο ματς: Την εντός έδρας νίκη με 2-1 πανηγύρισε η Νοβάρα επί της Λιβόρνο, στο πλαίσιο της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στο ένα από τα επτά τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Νοβάρα για το πρωτάθλημα.