34η Αγωνιστική

Πρώτος γύρος: Έξετερ – Κρου 1-0

ΚΡΟΥ

Είχε επικίνδυνη έξοδο στην έδρα της Όλνταμ, έστω και δύσκολα η Κρου κατάφερε επιστρέψει με το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στη βάση της. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και προηγήθηκαν στο 23′, δεν μπόρεσαν ωστόσο να “κλειδώσουν” τη νίκη. Κάτι που πλήρωσαν, αφού η Κρου πήρε μέτρα στο δεύτερο ημίχρονο και στις καθυστερήσεις του αγώνα ισοφάρισε με τον Ρέι.
Σημαντικό αποτέλεσμα για την ομάδα του Άρτελ που συμπλήρωσε επτά παιχνίδια αήττητη, μετρώντας τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες, συνολικά μετρά μια ήττα στις δέκα τελευταίες, διανύοντας την καλύτερη της περίοδο. Αναρριχήθηκε στη 13η θέση, ξεφεύγοντας από τις τελευταίες θέσεις, που ήταν και ο πρωταρχικός της στόχος. Εμφανίζεται πανίσχυρη στην έδρα της, όπου έχει κάνει το 5/5 στα τελευταία παιχνίδια της. Δεν αναμένεται να προχωρήσει σε αλλαγές στο αρχικό σχήμα ο τεχνικός Άρτελ, που για ακόμη ένα παιχνίδι δεν υπολογίζει στον τραυματία Τζόουνς.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Όλνταμ και Κρου την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten).

Το Κρου – Έξετερ παίζει στην Interwetten

ΕΞΕΤΕΡ

Σε ένα παιχνίδι που άξιζε περισσότερα, η Έξετερ έμεινε με άδεια χέρια στην έδρα της, γνωρίζοντας “κρύα” ήττα με 1-0 από την Μπέρι. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο μεγαλύτερο μέρος, πέταξαν πολλές ευκαιρίες και το πλήρωσαν ακριβά, με τους φιλοξενούμενους στο 66′ να σημειώνουν το νικητήριο τέρμα. Ένα αποτέλεσμα που άφησε πικρία, με την ομάδα του Τέιλορ να βάζει έτσι τέλος στο αήττητο σερί τριών αγωνιστικών, όπου μετρούσε δυο νίκες κόντρα σε Κέμπριτζ (1-0) και ΜΚ Ντονς (3-1), αλλά και μια ισοπαλία με την Καρλάιλ (1-1). Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοση της το τελευταίο διάστημα, ενώ μετά το νέο αρνητικό αποτέλεσμα υποχώρησε στην 8η θέση και στο -1 από τη ζώνη των πλέι οφ. Παιχνίδι αποδείξεων το σημερινό κόντρα στην Κρου, με την Έξετερ να παίζει χωρίς περιθώρια για απώλειες. Εκτός αποστολής έμειναν οι τραυματίες Φόρτε και Μάρτιν.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 0-1 από την Μπέρι γνώρισε η Έξετερ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: under 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.