*14η αγωνιστική

*NG στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΚΡΟΤΟΝΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στην επικίνδυνη ζώνη που οδηγεί απευθείας στη χαμηλότερη κατηγορία υποχώρησε η Κροτόνε, γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 από την Περούτζια την προηγούμενη βδομάδα. Ήταν η τέταρτη στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές (μία ισοπαλία). Ισορροπημένο ήταν το πρώτο ημίχρονο, χτύπησαν στην κόντρα οι γηπεδούχοι στο δεύτερο.

“Πρέπει να δώσουμε το κάτι παραπάνω για να φτάσουμε στη νίκη. Η αναμέτρηση με την Βιτσέντζα θα είναι καθοριστική και δύσκολη”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο Εστέβες (ΜΕ, 7/0). Μόλις μία νίκη πανηγύρισαν οι “καρχαρίες” σε επτά αγωνιστικές στο “Ezio Scida” (τέσσερις ισοπαλίες, δύο ήττες).

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Περούτζια. Τα γκολ σημείωσαν οι Λίζι (36′) και Μάτος (86′).

ΚΡΟΤΟΝΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΒΙΤΣΕΝΤΖΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τρίτη σερί ήττα και πέμπτη στις έξι τελευταίες αγωνιστικές (μία ισοπαλία) για τη Βιτσέντζα από την Μπρέσια (3-2 εντός) την προηγούμενη βδομάδα. Άδικο μπορεί να χαρακτηριστεί το τελικό αποτέλεσμα, οι γηπεδούχοι ανέβασαν κατακόρυφα ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο αναγκάζοντας σε τέσσερις αποκρούσεις τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

“Δεν πρόκειται να παρατήσουμε τη μάχη, γνωρίζουμε πως τα αποτελέσματα δεν έρχονται, θα προσπαθήσουμε να αντιστρέψουμε το κλίμα”, είπε μεταξύ άλλων ο Πρόια (ΜΕ, 12/3). Η Βιτσέντζα αγνοεί τη νίκη στις τέσσερις τελευταίες επισκέψεις στην έδρα της Κροτόνε (0-2-2).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-2) της Βιτσέντζα. Ο Πρόια άνοιξε το σκορ στο 18′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Παλάσιο (21′) και Μπερτανιόλι (40′, 81′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τζιακομέλι (84′). Στο 74′ η Βιτσέντζα αστόχησε σε πέναλτι με τον Ντιαό.